Zpět na » Synot liga » Bílek: O sestavě už mám téměř jasno

Synot liga - Bílek: O sestavě už mám téměř jasno

0

Líbilo se

01.03. - Po herním soustředění ve Ĺ panělsku už našel trenér letenského týmu Michal Bílek optimální složení kádru pro první jarní zápasy. Na několika místech v sestavě však rozhodnut ještě není.

Ačkoliv do Sparty přišel zkušený třiatřicetiletý Tomáš Poštulka, jasnou jedničkou zůstává současný reprezentant Jaromír Blažek, který na podzim v lize nenastoupil pouze k jedinému utkání.

O složení obranné řady má Bílek už rozhodnuto. Otazník visí nad postem levého obránce, kde v podzimní části Gambrinus ligy nastupoval Michal Kadlec, toho ale nyní trápí zranění. Z ruského Zenitu Petrohrad přišel reprezentantční obránce Pavel Mareš, který nejspíš na postu levého obránce naskočí do prvního zápasu jarní části. Jeho největším konkurentem, nepočítáme-li zraněného Kadlece, je slovenský obránce Radoslav Zábavník. Ten na levé straně obrany nastupoval v přípravných zápasech a nevedl si vůbec špatně. Ostatní tři místa v obraně jsou jasně daná. Na pravé straně nastoupí Zdeněk Pospěch, stoperskou dvojici spolu s novým kapitánem týmu Tomášem Řepkou vytvoří Václav Drobný.

Největší ale určitě ne nepříjemné problémy má Bílek se složením záložní řady. Jen ve středu zálohy může nastupovat šest hráčů současného kádru: Sylvestre, Kóňa, Hušek, Horváth, Kisel a Ĺ imák, přičemž poslední dva jmenovaní mohou nastoupit i na postech krajních záložníků. Navíc Horváth s Huškem, kteří spolu nastupovali na podzim, si na španělském soustředění přivodili drobná zranění a jejich start v prvním jarním kole je nejistý. Na krajích by se měli prohánět Matušovič s Kolářem, tedy jediní dva záložníci, kteří na podzim dokázali vstřelit branku.

Do útoku má jednačtyřicetiletý trenér možnost výběru z pěti hráčů. Téměř jisté místo má jakožto nová posila reprezentant Marek Kulič. Nejlepší střelec Gambrinus ligy Libor Došek také pravděpodobně nastoupí v prvních zápasech. Rezek s Junem, kteří společně s Markem Kuličem zaznamenali v přípravných zápasech hattrick, budou na začátku jarní části plnit roli náhradníků, stejně jako Miroslav Slepička, který se pomalu vrací po dlouhém zranění.

Sparťané již v úterý nastoupí ve čtvrtfinále poháru ČMFS v Příbrami a v neděli je čeká první jarní ligový zápas, ve kterém se v Toyota Areně utkájí s Libercem.

/ FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články