Zpět na » Synot liga » Liberec remizoval, Most vyhrál

Synot liga - Liberec remizoval, Most vyhrál

0

27.02. - V dnešních přípravných zápasech remizoval úřadující mistr v rámci herního soustředění na Kypru s Metalurgem Liepaja, zatímco v Braňanech vyhrál Most zcela jednoznačným výsledkem nad třetiligovým Chebem.

Liberec - Metalurg Liepaja 2:2
Osm minut před koncem prvního poločasu se ve velké šanci po přihrávce Papouška ocitl Hodúr. ovšem trefil pouze brankáře. Liberec se v těchto okamžicích tlačil před branku soupeře, ovšem nakonec do poločasu akorát inkasoval on sám. Do pokutového území se vřítil útočník Metalurgu a upadl, přičemž rozhodčí odpískal pokutový kop. Ten hráč Liepaji s přehledem proměnil.

Ve druhém poločase Liberec opět tlačil na bránu Lotyšů, několik šancí měl Papoušek, ovšem ani jednou se neradoval ze vstřelené branky. Naopak Metalurg z dalšího protiútoku vstřelil druhý gól. Poté hráči Slovanu ještě více přidali a nakonec se Papoušek přece jen v 82. minutě prosadil, když levačkou prostřelil brankáře. Sedm minut na to poté Pospěch sklepl centr a Blažek se napodruhé trefil.

Branky Liberce:
82. Papoušek, 89. Blažek.
Liberec: Bolek (60.Uvarenko) - Ĺ inglár, Košťál, Brezinský, Janů - Papoušek, Bílek, Frejlach (15.Ricky), Pudil (70.Liška) - Hodúr (63.Blažek), Nezmar (55.Pospěch).

Most - Union Cheb 6:0 (3:0)
Most se v Braňanech utkal s účastníkem ČFL Unionem Cheb, kterého rozstřílel 6:0. Trenér Mostu Zdeněk Ĺ časný se přitom ještě musel obejít bez čerstvé posily, obránce Petra Johany.

Most otevřel skóre již ve třetí minutě, kdy se po rohovém kopu zahrátém Michalem Gašpaříkem trefil Aleš Pikl. Přesně čtvrt hodiny poté unikl obraně soupeře Alex Mendy, přihrál volnému Gašpaříkovi a ten zvýšil. Do konce prvního poločasu vstřelil gól i samotný Mendy, který přeloboval brankáře Michala Kýčka, jenž v Mostu dříve působil v jeho druholigové éře.

Pět minut po začátku druhého poločasu přidal gól Michal Macek povedenou trefou k levé tyči, za další čtvrthodinu se trefil pumelicí Petr Jenduščák. Chvíli na to se hnal do vápna Chebu osamocený Bělorus Vitali Trubila, jemuž přesnou přihrávku naservíroval Patrick Oboya. Ovšem Kýček se obalamatutit nenechal a Trubilu vychytal. Sedm minut před koncem zápasu trefil Ondřej Prášil břevno, ovšem bratr Alexe Mendyho Vincent z dorážky skóroval. V závěru mohl Most ještě své vedení zvýšit, ovšem Václav Ĺ típek neproměnil pokutové kop.

"Je to příprava a tak ten zápas taky musím hodnotit. Byla tam spousta pěkných věcí, ale i dost chyb," řekl po utkání pro klubové stránky trenér Zdeněk Ĺ časný. "Mě však především těší, že si kluci zahráli s chutí a že se nikdo nezranil."

Branky: 3. Pikl, 18. Gašparík, 45. A. Mendy, 50. Macek, 65. Jendruščák, 83. V. Mendy.
Most: Belaň - Hainault, Procházka (55. Fleišman), Krejčí (55. Suchý) - Macek (55. Jendruščák), Pikl (55. V. Mendy), Vozábal (55. Schut), Zbončák (55. Trubila) - A. Mendy (55. Oboya), Pešír (55. Ĺ típek), Gašparík (55. Prášil).