Zpět na » Synot liga » Sparta opět prohrála, nestačila na Rostov

Synot liga - Sparta opět prohrála, nestačila na Rostov

0

25.02. - Sparta v přípravě potřetí za sebou nevyhrála, když po remíze s Legií Varšava 1:1 a prohře s Esbjergem 0:2 nestačila na ruské Rostov na Donu.

Svítilo sluníčko a foukal vítr. Za Spartu byl poprvé do základní sestavy nominován Juraj Ančic, do základní jedenáctky soupeře jeho posila, bývalý obránce Sparty Martin Horák. Po většinu zápasu byli aktivnější hráči v rudých dresech, ovšem neprosazovali se v koncovce. Již po deseti minutách zápasu našel Ančic Jana Rezka, ovšem jeho střelu brankář Rostovu Bliznyuk dokázal bez větších problémů chytit. Rezek se během první pětačtyřicetiminutovky dostal ještě do dalších dvou šancí, ovšem ani v jedné z nich také neuspěl. Neuspěli ani další hráči Sparty, kteří se dostali ke koncové akci.

Minutu před koncem prvního poločasu zahrával rohový kop Miroslav Matušovič, ovšem Pavel Mareš hlavičkoval v těžké pozici těsně vedle brány Rostovu. To byla v prvním poločase nejspíše největší šance Sparty.

V průběhu druhého poločasu vystřídal letenský stratég Michal Bílek sice postupně hned osm svých svěřenců, jenže na obrazu hry se toho příliš nezměnilo. Sparťané i nadále vynikali především rychlostí a důrazem v osobních soubojích, ovšem k přesné střele mezi tyče se stále nemohli dostat. V 59. minutě se probíjel Osinov do vápna Sparty, ovšem mezi sebou ho sevřeli Zabavník a Kučera. Hlavní rozhodčí zápasu odpískal přísný pokutový kop, který faulovaný hráč proměnil a poslal Rusy do vedení.

I během následujících minut se Sparta snažila vstřelit gól a vyrovnat, ovšem velké šance si vypracovala až v závěru zápasu. Ĺ est minut před koncem druhého poločasu vystřelil Ĺ imák jedovatou střelu na branku soupeře, ovšem těsně ji minul. Chvíli na to opět vystřelil, ovšem jeho střela byla zblokována. Dostal se k ní však Tomáš Kóňa a z otočky trefil tyč.

Branka: 60. Osinov z pen.
Sestava Sparty: Blažek - Zabavník, Řepka (46. Drobný), Kučera (62. Hušek), Mareš - Ančic (69. Kolář), Kisel (74. Ĺ imák), Sylvestre (57. Kóňa), Matušovič (74. Pospěch) - Rezek (62. Jun), Došek (62. Kulič).