Zpět na » Synot liga » Holandské týmy v evropských pohárech

Synot liga - Holandské týmy v evropských pohárech

0

25.02. - Skvělý týden zažili hráči Ajaxu, Alkmaaru a Eidhovenu. Všechny týmy předvedly úžasné výkony, ale především AZ Alkmaar, který dokázal otočit nepřízniví stav utkání.

Pouze Eidhoven hrál prestižní Ligu Mistrů. Jeho soupeřem na domácím hřišti byli hosté z Arsenalu Londýn. Po celý zápas byl aktivnější Arsenal, který si vypracoval mnohem více šanci, ale i přesto prohrál. Za PSV se v 65 minutě Edison Mendez a na tenhle gól už kanonýři Gunners nedokázali odpovědět. Po zápase byl velmi chvále gólman domácích Gomes, který chytil několik tutovek.

Dalším týmem byl AZ Alkmaar, který už po prvním poločase prohrával 0:2 s tureckým týmem Fenerbahce Istanbul. Za toho dle stavu bylo nutné vstřelit minimálně 2 góly, který by stačily k postupu (první zápas skončil 3:3) a to se povedlo. Po přestávce nastoupil úplně nový Alkmaar. Stav zápasu změnil jako první záložník Maartens a druhý postupující gól dal Barry Opdam 4 minuty před koncem zápasu. V osmifinále čeká na Alkmaar Tottenham Hotspurs.

Třetím týmem byl Ajax Amsterdam, který se mohl pokusit o zázrak. První zápas s Werderem Bremý prohráli 3:0 a tak se jim šance na postup už moc nedávala. Ajax sice domácí zápas vyhrál 3:1(góly- Santiago, Babel, Huntelaar), ale to už nic nemění na tom, že letos už si v pohárové Evropě už letos nezahraje.