Zpět na » Synot liga » Čeští futsalisté bojují o účast na ME 2007

Synot liga - Čeští futsalisté bojují o účast na ME 2007

0

24.02. - I ve druhém utkání čeští futsalisté zvítězili nad Bosnou a Hercegovinou 4:2 v rámci kvalifikace na ME 2007. O postupujícím rozhodne nedělní duel s domácím Chorvatskem.

Do zápasu vstoupil náš tým velmi dobře, od úvodní sekundy byl pánem na hřišti a vytvářel si šance, jenže brankář Ornerbegovič si se střelami našich hráčů poradil. Ve 4. minutě pronikl Rešetar až do pokutového území, nastřelil míč před branku a dezorientovaní obránci trefili tyč vlastní branky!
Potom se dvakrát dostali do zakončení útočníci soupeře, kde byl nejlepším hráčem Lalič, ale Klíma se překonat nenechal. V osmé minutě otevřel skóre Roman Mareš, opora české reprezentace, který napřáhl ke střele z patnácti metrů. Dlouhý chytře předběhl před gólmanem a míč doputoval do sítě – 1:0.
Český tým si vypracoval hodně šancí, ale zahazoval je jak na běžícím pásu. Ale ve 14. minutě Sluka nekompromisně zavěsil do soupeřovy branky a zvýšil na 2:0.
O minutu později udeřila Bosna díky hráči Laliče, který z velkého úhlu překonal brankáře Klímu – 2:1. A po tomto gólu se obraz hry změnil. Soupeř se vrátil do zápasu a za další minutu nastřelil Krežo tyč.
V závěru poločasu se Bosenští tlačili před naši branku, ale naši futsalité měli výhodu desetimetrového kopu, který však Sluka neproměnil, takže výsledek prvního poločasu byl 2:1.

Ăšvod druhé půle byl velmi vyrovnaný, hráči Bosny a Hercegoviny byli nepříjemní, ale další vývoj utkání ovlivnila naše akce ze 24. minuty. Stejskal sice mohl pálit sám, ale přistrčil míč po Sluku, který nezaváhal a zvýšil na 3:1.
V 26. minutě český celek musel čelit velmi nebezpečnému trestnému kopu ze sedmi metrů, ale ten úspěšně zvládl.. O dvě minuty jsme se znovu radovali, protože střelecký se prosadil Stejskal, který se po několika zápasech střeleckého trápení zapsal do statistik – 4:1.
Ve 30. minutě české mužstvo dovršilo počet nedovolených zákroků na 5 a od té chvíle hrálo opatrně, protože další potrestaný faul by znamenal trestný kop. Ale k pokutovému kopu nakonec došlo a Binčevič malým rozběhem překonal střelou k tyči Klímu a stav se změnil na konečných 4:2 pro českou reprezentaci.
Český tým se dnes předvedl velmi dobrý výkon. Tato výhra by se dala označit za povinnou.

Bosna a Hercegovina - ČR 2:4 (1:2)
Branky: 8. Mareš R., 14., 24. Sluka, 28. Stejskal - 15. Lalič, 37. Vladislajevič
ČR: Klíma - Frič, Mareš Roman, Dlouhý, Mareš Michal - Sluka, Filinger, Blažej, Rešetár. Na lavičce k dispozici: Kamenický, Stejskal a brankář Krayzel.
Bosna: Omerbegovič, Melner - Krežo, Lalič, Vladislajevič, Duvnijak – Biščevič, Novoselak, Brčič, Kusič, Ramič, Tasovac

V prvním utkání skupiny čeští futsalisté zdolali celek Kazachstánu v poměru 6:4.

V neděli čeká české futsalisty veledůležitý duel, ve kterém budou bojovat proti domácímu Chorvatsku o místenku do portugalského Porta, dějiště mistrovství Evropy v roce 2007