Zpět na » Synot liga » Sparta prohrála s Esbjergem

Synot liga - Sparta prohrála s Esbjergem

0

23.02. - Vedoucí celek Gamrinus ligy ,pražská Sparta, odehrál na herním soustředění ve Ĺ panělsku druhé přípravné utkání. Po remíze s Legií Varšava prohráli svěřenci trenéra Bílka s dánským Esbjergem, který je v právě probíhající sezoně na šestém místě, 0:2.

Do utkání nemohl nastoupit sparťanský záložník Pavel Horváth, který si na dopoledním tréninku pří nácviku standartních situací poranil sval. Stoperskou dvojici s Drobným utvořil Řepka, který měl v minulém utkání s Varšavou drobné zdravotní problémy a musel tehdy již po půl hodině hry vystřídat.

Do branky se postavil Tomáš Poštulka, nová posila letenského týmu a v prvním poločase příliš práce neměl. Svěřenci trenéra Bílka nedokázali ze svého tlaku překonat brankáře Halla v brance dánského týmu a tak zákonitě přišel trest na druhé straně. V poslední minutě prvního poločasu se po rohovém kopu dostal k míči záložník Michael Mürcy a vstřelil klasickou branku do šatny.

Do druhého poločasu nastoupili Zábavník se Sylvestrem a ani se nestihli na hřišti rozkoukat a Sparta prohrávala o dva góly. Hušek ve vápně fauloval, následný pokutový kop sice Poštulka vyrazil, ale na dorážku Jorgensena už nestačil.

Půl hodiny před koncem poslal trenér Bílek na hřiště Juna, Rezka, Matušoviče a Kóňu, ale ani oni se střelecky prosadit nedokázali.