Zpět na » Synot liga » Zápisníček Zdeňka Partyše, 13. kola

Synot liga - Zápisníček Zdeňka Partyše, 13. kola

0

31.10. - V rámci 13. kola Opava na stadionu v Městských sadech přivítali zvedající se pražské mužstvo - SK Spartu Krč a na toto vítězství se pořádně nadřela, jelikož hosté odehráli opravdu výborný zápas. Nakonec ale SFC potvrdil domácí neporazitelnost a díky skvělým divákům vyhrál 2:1.

Utkání jsme začali dobře. V 6. minutě dostal dobrou přihrávku mezi obránce Kozák, potáhl si míč a došlo ke kontaktu s hostující obranou, ovšem píšťalka sudího zůstala němá, penalty jsme se dožadovali marně. Zanedlouho si s domácí obranou pěkně pohrál výborně hrající Adauto, který se kličkami dostal až před brankáře Nováka, ale mířil vedle. To bylo pro nás první varování. Do vedení jsme šli v 21. minutě. Z pravé strany jsem nacentroval míč přesně na hlavu Kozáka, jenž z malého vápna hlavičkoval přímo do brankáře, který předvedl výborný zákrok, ale na Liborovu dorážku byl už krátký. Stadion v tu chvíli vybouchl nadšením. Za pár minut nám nebyl uznán druhý gól, kvůli ofsajdu. V průběhu 43. minuty se středem hřiště dobře uvolnil Adauto, jenž následně krásně nahrál obloučkem na nabíhajícího Vojtíška a ten pod padajícím Novákem vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že musíme dát rychlý gól, aby se neopakoval zápas s Třincem a trpělivou hrou dostávat hostující mužstvo pod tlak, což se povedlo. Nechybělo moc a po pár minutách hry jsme mohli jít opět do vedení. Barteska si pohrál s hostující obranou, ale jeho střela postrádala přesnost. Rozhodnutí přinesla 67. minuta, kdy po našem rychlém protiútoku dokázal Švenger sice ještě zasáhnout, ale potom se nechal zbytečně vyloučit za nakopnutí Bartesky a daroval nám tak penaltu. Tu se štěstím proměnil Radek Mezlík, čímž nám dodal potřebnou sebedůvěru a vytoužený gól v bráně Krči. Hra po vstřelené brance hodně rozkouskovala a bylo k vidění i spousta faulů. Hosté naposledy zaútočili tři minuty před koncem normální hrací doby, kdy centr Matějky z pravé strany naštěstí odvrátila naše pozorná obrana.

Opava zvítězila nad velmi dobře hrající Krčí těsným rozdílem 2:1 a udržela kontakt se špicí tabulky. Bylo podle mě k vidění velmi dobré druholigové utkání se skvělou domácí kulisou, kterou jsme si po závěrečném hvizdu dosyta vychutnali.