Zpět na » Synot liga » Jediný Baník Ostrava vyhrál

Synot liga - Jediný Baník Ostrava vyhrál

0

21.02. - Liberec, Brno, Teplice, České Budějovice a Most dnes ve svých přípravných zápasech na jarní část Gambrinus ligy remizovaly, Baník Ostrava vyhrál, Slavia stejně jako Slovácko prohrála.

Liberec - Levski Sofia 1:1 (0:0)
Liberec odehrál první zápas na herním soustředění na Kypru s účastníkem letošního ročníku Ligy mistrů Levski Sofií, se kterou již od pětadvacáté minuty prohrával. Z protiútoku však vyrovnal Frejlach, který tak zužitkoval přihrávku od Nezmara a obstřelil brankáře. I poté s ehrál atraktivní fotbal, ovšem bez výrazných šancí, neboť defenzivy pracovaly spolehlivě.

Na začátku druhého poločasu hráči Liberce přitlačili soupeře na jeho polovině hřiště, ovšem praporek pomezního rozhodčího oznámil, že Košťál nacházející se ve vyložené šanci se do ní dostal z ofsajdové pozice. Po hodině hry vyběhl na plac i testovaný útočník Ricky z Brazílie, ovšem v první šanci po svém příchodu hlavou minul branku. Neprosadili se ani další hráči a zápas tak skončil remízou 1:1, ze které mohou být více šťastni Bulhaři, neboť je hráči Slovanu především na konci druhého poločasu zatlačili před jejich branku.

Branka Liberce: 26. Frejlach.
Liberec: Hauzr - Ĺ inglár, Brezinský, Košťál, Pudil - Dohnálek, Bílek, Frejlach, Maršner (60. Ricky) - Hodúr (80. Sales), Nezmar (70. Pospěch).

Brno - Ružomberok 0:0
Již po dvaceti minutách hry musel trenér Brna střídat zraněného Vránu, kterého nahradil Kalouda. Zároveň přeskupil řady, kdy Pacanda se vysunul z pozice podhrotového útočníka na hrot útoku a Kalouda hrál na postu ofenzivního záložníka. To již o pět minut později přineslo nadějnou šanci, když Siegl zahrával tresný kop. Ten ovšem brankář Ružomberoku vyrazil. Ve 40. minutě vychytal i dvě šance Besty.

Ve druhém poločase příliš šancí k vidění nebylo, vyjímkou byla další šance Besty po přihrávce Zelenky, kterou ovšem slovenský brankář opět chytil.

Brno: Lejsal - Kuncl, Trousil, Ĺ vejnoha, Siegl - Besta, Polách (81. Střeštík), Holek - Pacanda (46. Mezlík) - Vrána (20. Kalouda), Zelenka.

Ostrava - Ventspils 3:0 (0:0)
Ostravští hráči opět dali tři branky za zápas. V sestavě chyběl Rajtoral a další hráči, ovšem v zápase proti lotyšskému mistrovi měl po celý zápas více ze hry český tým. Góly však začal dávat až ve druhém poločase, kdy v jeho úvodu ze střední vzdálenosti vystřelil mladík Böhm a dostal Ostravu do vedení. To zvýšil v 79. minutě Bystroň z podobné vzdálenosti, který však skóroval i s notnou dávkou štěstí, neboť nastřelil tyč od které se míč odrazil do zad lotyšského brankáře a až od nich za brankovou čáru. Gólovou tečku v zápase stanovil Klimpl o pět minut později poté, co vystřelil z úhlu.

Branky:
47. Böhm, 79. Bystroň, 84. Klimpl.
Ostrava: Buček (46. Vašek) - Metelka, Cigánek, Bystroň, Čoupek (46. Řezník) - Vrťo (80. Mišinský), Marek (46. Besta), Mišinský (46. Klimpl), Mičola - Böhm, Magera (46. Ĺ vrček).

Teplice - Aalborg 1:1 (1:1)
Teplice dnes po dvou prohrách v řadě remizovali se čtvrtým celkem dánské soutěže Aalborgem BK poté, co je po půl hodině hry dostal do vedení Pavel Krmaš. O čtyři minuty později však vyrovnal Oslen z pokutového kopu nařízeného za faul Martina Kleina.

Branky: 30. Krmaš - 34. Olsen.
Teplice: Slavík (46. Belic) - Kaufman, Lukáš, Klein, Krmaš - Sabou - Doležal (46. Verbíř), Benát (46. Ĺ tohanzl), Jirsák - Džeko, Dort (46. Fenin).

České Budějovice - Jihlava 1:1 (1:1)
Jediné Budějovice sehrály přípravný zápas s českým týmem. Druholigová Vysočina Jihlava se dostala do vedení v patnácté minutě po trefě Petra Faldyny, ovšem do konce poločasu stačil Ivo Táborský vyrovnat.

Ve druhém poločase již měli Jihočeši územní převahu, ovšem nedokázali ji zúročit a s exligovou Jihlavou se tedy rozešli smírně. Celý zápas za Budějovice odehrál Jan Holenda, jenž v týdnu přišel ze Sparty na půlroční hostování. Odehrál celý zápas.

Branky: 36. Táborský - 15. Faldyna.
Budějovice: Miski - Kladrubský, Homoláč (55. Tischler), Horejš (55. Peroutka), Žižka (60. Gruber) - Poborský, Dvořák (46. Skála), Volešák (46. Adamec), Černý (46. Plocek) - Holenda, Táborský (46. Mrkvička).

SIAD Most - Ayia Napa 1:1 (0:0)
Most ve svém posledním zápase v rámci kyperského herního soustředění remizoval s domácím výběrem 1:1. První gól zápasu přišel v 70. minutě kdy se trefil francouzský hráč Abdelhak Boutasgount. Minutu před koncem poté domácí tým stačil vyrovnat.

"Utkání bylo kvalitní. S naším výkonem však příliš spokojený nejsem. Hrálo se sice na nerovném terénu a podle mě soupeře dotlačil k remíze rozhodčí, ale to na tom nic nemění," sdělil trenér Ĺ časný pro klubový web.

Branka Mostu: 70. Boutasgount.
Sestava Mostu: Belaň - Prášil, Suchý, Ĺ koda, Zbončák - Rosendo (46. Macek), Schut (46. Boutasgount), Jendruščák (46. Pešír), Mendy - Gašparík (46. Trubila), Ĺ típek. Trenér: Ĺ časný.

Las Palmas - Slavia 3:1 (0:0)
Slavia prohrála 3:1 a může být ráda, že inkasovala pouze tři branky. Během prvního poločasu totiž neuznal rozhodčí, protože Losada se dvakrát trefil z ofsajdové pozice.

Ovšem na začátku druhého poločasu se dostali Ĺ panělé do vedení díky trefě Jesuse z 52. minuty, poté se slávisté dostali do několika šancí, ovšem v 70. minutě inkasovali podruhé, když se trefil Arriaga. V 79. minutě sice Aračič hlavičkou po centru Bořka Dočkala snížil, ovšem o pět minut později vrátil tým Las Palmas do dvoubrankového vedení Francis.

Branky: 52. Jesus, 70. Arriaga, 84. Francis - 79. Aračič.
Sestava Slavie (1. poločas): Michal Vorel - Jan Vorel, Latka, Dosoudil, Hubáček - Krajčík, Jarolím, Costa, Ĺ vento - Vlček, Janda.
Sestava Slavie (2. poločas): Kozáčik - Jan Vorel, Aračič, Latka, Urbánek - Dočkal, Ĺ vec, Hrdlička, Ĺ vento - Reiter, Necid.

Slovan Bratislava - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka: 64. Poliaček