Zpět na » Synot liga » Slavia – Olomouc 0:0

Synot liga - Slavia – Olomouc 0:0

Slavia – Olomouc 0:0 © slavia.cz, Martin Malý - Slavia - Olomouc, 23.11.2007

0

23.11. - Před začátkem zápasu by Slávisté nerozhodný výsledek určitě nebrali. Po jeho průběhu za něj ovšem mohou být rádi. V prvním poločase byla Olomouc nebezpečná, ve druhém se už hosté soustředili spíše na defenzivu a bránění bezbrankového výsledku. Snaha se jim vyplatila a odvážejí si z Prahy bod.

První poločas na promrzlém Strahově přinesl vcelku pohledný fotbal. Ten by určitě zasloužil lepší diváckou kulisu než 2523 diváků. Slávisté, kteří postrádali Dříždala a Kalivodu, kteří se oba zranili v utkání na Žižkově, se dlouho nemohli dostat do svého typického tlaku. Nevycházela jim jejich kombinační hra a tak se často uchylovali k nakopávaným balonům. Ty ovšem pozorná obrana Olomouce bez problémů odvracela. Na druhé straně dělal stoperům problémy útočník Hubník, který byl díky své rychlosti stálým nebezpečím pro Vaniakovu branku. Právě Vaniak v brance opět nahradil Vorla.

Zlomovým okamžikem byla 27. minuta, kdy rozhodčí po Vlčkově přihrávce neodpískal ruku olomouckého obránce. Vše se totiž odehrálo v pokutovém území. Pokud by Slávisté totiž vstřelili branku, vyvíjel by se zápas asi jinak. Za zmínku stojí ještě hlavička Melinha, při které svůj tým podržel Vaniak zákrokem z říše snů.

Do druhé půle vstoupili domácí tlakem. Jejich hra ale stále postrádala finální přihrávku. Neujal se ani jeden z mnoha slávistických rohů, které dobře zahrávali Pudil a Šmicer. A protože Slávisté se snažili o vstřelení gólu, otevíral se hostům prostor k brejkům. Největší šanci měl po jednom z nich Onofrej, který ale minul prázdnou branku. Podobně se vedlo i o chvíli předtím Krajčíkovi v podobné situaci. Když se v nastaveném čase neujala ani střela Šenkeříka, skončilo utkání 0:0.

Na dotaz, zda bylo přeložení utkání na pátek šťastné, odpověděl Petr Vrabec, který zastupoval nemocného Karla Jarolíma, že se k tomu nechce vyjadřovat. Slavia měla totiž řadu hráčů na reprezentačních srazech. Utkání si přesunuli kvůli zápasu v Bukurešti, který mnoho napoví o postupujících v Lize mistrů. Trenér Pulpit zhodnotil utkání následovně: ,,Myslím, že jsme dnes na Slavii mohli i vyhrát. Vyšla nám dobře taktika a hráči splnili, co jsme si řekli.“

SK Slavia Praha - Sk Sigma Olomouc 0:0
ŽK: Pudil - Jurkič, Onofrej, Bajer
Diváci: 2523

Slavia: Vaniak- Krajčík, Švec, Brabec, Hubáček- Šmicer (71. Belaid), Gebreselassie (51. Volešák), Tavares, Pudil- Vlček, Ivana (56.Šenkeřík)

Olomouc: Drobisz- Jindřišek, Šuškavčevič, Škerle, Jurkič- Bajer (80.Knakal), Kaščák, Rossi, Onofrej- Melinho (90.Komárek), Hubník (78.Schulmeister)