Zpět na » Synot liga » Opava smetla Jakubčovice

Synot liga - Opava smetla Jakubčovice

0

17.03. - V regionálním derby porazila Opava Jakubčovice jednoznačně 3:0. Připsala si tak první jarní výhru. Naopak hosté se nepřiblíží třetím Holicím, které v pátek nečekaně prohráli.

V úvodu utkání se o tlak pokoušeli hosté, ale první šanci si vytvořili domácí. Ve 13. minutě uvolni Partyš Janoviaka, ale ten mířil vedle. Po této šanci se hra vyrovnala. Domácí hnalo skvělé opavským publikem. Cestu na stadion si našlo 3000 diváků, což je na 2. ligu velmi slušná návštěva. Zhruba od 25 minuty převzali iniciativu domácí. Ĺ ance postupně neproměnili Kozák a Zapletal, který mohl skórovat hned dvakrát. Ještě před přestávkou poslal do Opavu do zaslouženého vedení Radek Mezlík po centru Partyše.

Ve druhém poločase Opava své vedení ještě nazvýšila, když hosty k ničemu nepustila. Na 2:0 v 65 minutě zvýšil Rostislav Kiša. Po chybě jakubčovické obrany unikal kolem pravé postranní čáry Zapletal. Jeho centr našel Kišu, který míč uklidil do prázdné branky. Do střelecké listiny se mohl zapsat potřetí Václav Zapletal, ale jeho střela mířila jen těsně vedle. Konečný výsledek zápasu stanovil minutu před koncem nekompromisně střelou pod břevno Libor Kozák, který tak vstřelil gól i ve druhém zápase za Opavu. Tento mladý útočník přišel v zimní přípravě do týmu z dorostu.

V dresu Jakubčovic odehrál celý zápas Jan Baránek, který byl v Opavě dlouho kapitánem. Domácí fanoušci se mu odvděčili vyvoláváním jeho jména.

Opava si tak má už celkem 21 bodů a minimálně do neděle jí bude patřit lichotivé osmé místo.

Opava - Jakubčovice 3:0 (1:0)
Góly: 44. Mezlík 1:0, 65. Kiša 2:0, 89. Kozák 3:0
Rozhodčí: Racek - Handlíř, Pelikán ŽK: Partyš - Doležal, Mikula, Krajčovič. Diváků: 3072
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Jelínek - Partyš (90. Halaška), Wirth, Zapletal (72. Víšek), Kiša - Janoviak (85 Půda), Kozák
Jakubčovice: Kollár - Daněk, Krajčovič, Kuděla (71. Kunc), Mikula - Doležal, Baránek, Hanus (57. Krohmer), Langer - Svatonský, Proházska