Zpět na » Synot liga » Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit

Synot liga - Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit

Blog: Slavia získala titul zaslouženě, pro Evropu se ale musí posílit © slavia.cz - Slavia má titul.

0

Líbilo se

29.05. - Ještě nedávno byla Slavia blízko sestupu, nyní slaví poměrně nečekaný titul. Nutno ale podotknout, že zcela zaslouženě. Pokud ale chce tým kouče Jaroslava Šilhavého proniknout do základní skupiny Ligy mistrů, bude se muset pořádně posílit.

V sezóně 2013/14 byla Slavia poměrně blízko k sestupu, nyní slaví titul. Připomeňme, že před třemi lety inkasovala sedm branek od Teplic či pět od Olomouce.

Nyní je ale situace zcela jiná, Slavia slaví po osmi letech titul a nutno podotknout, že zasloužený. Samozřejmě, mohou za to i finance z Číny, ale především vynikající tým a skvělý trenér.

"Kabina byla bezvadná a zdravá a díky tomu se nám povedla tato úžasná sezóna, kterou jsme zakončili asi neočekávaným titulem," řekl na tiskové konferenci po utkání s Brnem trenér Jaroslav Šilhavý.

Právě on po čtvrtém kole nahradil Dušana Uhrina mladšího a v lize od té doby neprohrál. Slavia opravdu působila "zdravě" a když se k tomu přidá charismatický trenér s velkou pokorou a dobrým herním systémem, je z toho titul.

Tím ale samozřejmě vznikají závazky. Slavia nás nyní bude reprezentovat v Evropě a bude muset dokázat, že může být i konkurenceschopná v Evropě. Sám Šilhavý následně připomněl výrok Ladislava Škorpila. "Každým úspěchem si zaděláváš na další neúspěch."

Mnozí by mohli vyprávět. Slavia se tak nutně musí pro Evropu posílit. Pokud ale nadále bude do Prahy téct čínský kapitál, nebude žádný problém. A tak je možné, že po čtyřech letech opět uvidíme český celek v základní skupině Ligy mistrů.

Kam dál?

Tomáš Dvořák / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Určitě ne zaslouženě. Letos má česká liga nejslabšího mistra za posledních možná 10 let. Spíš takový titul z leknutí, taková šňůra zápasů, ale strašně moc pokažená rozpačitými výkony a závěrečnými koly, kde prakticky Slávia ztrácela, titul spíš takový z leknutí. Slávia nehrála hezky, když potřebovala, neuměla si vytvořit tlak, ani v závěru zápasu, herně to byla bída. Plzeň si držela jakš-takš herní standart, ale něco tam bylo špatně, podivná výměna trenéra a Sparta, škoda mluvit, slaboučký tým.

zdendapr

Bez Dočkala, prakticky po podzimu bez šance na titul. Ostatní týmy nahoře se drželi, jen proto, že měli v určité fázi formu, ale to je prostě ubohost a nekvalita naší ligy. Na LM můžeme letos 100% zapomenout, budem rádi, když vydrží jeden tým EL do jara, ale také pochybuju. Další rok přímý postup do LM, takže snad to tu naší ligu zvedne trošku, doufám.

zdendapr
Kadim - 30.05. Odpovědět

Mě teda přišlo, že Slavie herně převyšovala jak Plzeň, tak Spartu. Plzeň působí unaveně a spokojeně s tim, co předváděj, od dob největší slávy a úspěchů se strašně zhoršili. Snad je Vrba zase vytáhne trošku. Nechápu, kam narvali ty prachy z pohárů, to by mě fakt zajímalo. Posily o hovně, stadion už měli hotovej, nevim no... A i přes přímej postup do LM to naší ligu nezvedne, ať za rok nebo za 10 let. Protože jsme národ kriplů, který hrabou jen do vlastní kapsy.

Kadim
Kadim - 30.05. Odpovědět

Zlín má jistejch 70 míčů a skupinu EL. Myslíš, že klub jako takovej z těch peněz něco bude mít? Kam narvala Sparta a Plzeň prachy z pohárů a prodejů hráčů? Křetínskej, potažmo Paclík si akorát nahrabali a je to vidět, protože oba naše nejlepší kluby jsou herně zase v průměru. Doufám, že čínský prachy pomůžou Slavii a tim i lize. Klubům šéfujou sebestředný zmrdi a podle toho to potom vypadá. Jako národ nemáme žádnou hrdost a promítá se to napříč soc. vrstvama.

Kadim
Kadim - 30.05. Odpovědět

Všude se hrabe, o tom žádná, ale všude jinde maj ty lidi ve vedení klubů aspoň kousek mozku.

Kadim
Eidur - 30.05. Odpovědět

Zlín, tak či onak, nekoupí nikoho kvalitního. Koupí průměrné hotové hráče a budou prostě šetřit. Červenku znám a myslím, že to vede správným směrem. Osobně jsem strašně zklamaný z Liberce, vytěžili tolik peněz za rozprodej kádru a nepřivedli nikoho, neinvestovali už do mládeže nebo stadiónu. To by mě zajímalo, kam to Nezmar narval Smajlík 11 Jinak Slávka si myslím, že slabá není a v pohárech může něco ukázat, navíc má kvalitní lavku a bude hrát slušně i v lize. Jsem zvědav, jak seStím ŠilhavýPorve

Eidur
Kadim - 30.05. Odpovědět

U nás v Liberci neni problém ani tak v Nezmarovi, jako spíš v p. Karlovi jr. On žije trvale v Dubaji, jeho sestra ve Švýcarsku a pan otec jim všechno předal, jak Preciosu, tak Slovan. Blbý je, že Karl jr. není fanouškem fotbalu a má to prostě jako investici pro vlastní potřeby. Nezmara je mi trošku líto a jeho práci tim spíš obdivuju, protože přes to vechno dokázal Slovan udržet na nějaký úrovni. Horší je, že to bude mít sestupnou tendenci a bojim se, že 2. liga nás nemine. Smajlík 10

Kadim
Eidur - 30.05. Odpovědět

Aha, no já jakožto fanda Slovanu mám Nezmara velmi rád a naopak Karla ne, ale předpokládám, že přece jen prostor pro investování tam je. Ať už do mládeže, stadionu či posil. Mi neříkej, že Karl slízne všechny finance, které klub vyprodukuje. Jinak situaci až tak do hloubky neznám a jsem rád, že ty, jakožto místní, mi o tom řekneš více Smajlík 2

Eidur
Kadim - 30.05. Odpovědět

Karla taky osobně neznám, ale náš ředitel jo a bavili jsme se na tohle téma. Prostor pro investice tam je, byly by i finance, když ne hned, tak časem určitě, ale neni vůle. Když má klub pod palcem "fanoušek sportu" a vášnivý myslivec, je asi všem jasný, že se na to vysere a bude radši hrát tenis a golf v Dubaji. Nechápu ale, když starýmu Karlovi tlouklo pro Slovan srdce, že mu to je jedno, jak to s Libercem je a co hůř, jak to bude.

Kadim
Kadim - 30.05. Odpovědět

Samozřejmě s tim souvisí bída v Preciose. A chápu trochu, že když jde do sraček firma, tak koníčky jdou stranou, ale... Pořád mi tam visí to ale. O krizi v Preciose se mluví 10 let a za tu dobu bylo tolik zájemců, který by Slovan koupili. Tak proč to neprodali? Pomohlo by to klubu i firmě.

Kadim
Kadim - 30.05. Odpovědět

Chvíli se spekulovalo, že jako investor vstoupí do klubu město, ale to zatim (možná je to dobře) nedopadlo. Spousta lidí nadává na čínský prachy ve Slavii, mě by takový prachy v Liberci vůůůbec nevadily! Klidně ruský, azerbajdžánský, jakýkoliv... Hlavně, ať ten klub ještě udělá nějaký tituly a zahraje si v poháry. Smajlík 13 Smajlík 17

Kadim
Eidur - 30.05. Odpovědět

No s prodejem bych byl opatrný, aby to nebylo z bláta do louže. A osobně preferuju český křišťál, než čínské nudle. Ale stále nerozumím tomu, proč by Nezmar nemohl investovat? Nějaký rozpočet má, finance vydělává, tak musí investovat i on na vlastní pěst. Předpokládám, že Junior má v paži schvalování přestupů a investic. Tomu jde hlavně o to, aby dostával svůj pasivní příjem ne? Proto nerozumím tomu, proč nerveme všechny prachy do mládeže, když výhledově nebudeme mít na to kupovat hotové hráče.

Eidur
Eidur - 30.05. Odpovědět

A proč by jsi nesouhlasím s investorem města? Zahraniční prachy jsou super, takže jako spoluinvestora bych byl pro, ale aby nás odkoupili komplet, jako třeba Slávku, to se mi nelíbí. Smajlík 11

Eidur
Kadim - 30.05. Odpovědět

Já taky nechápu směr toku investic. Pokud je Preciosa v prdeli, maj to prodat Swarovskimu a vysrat se na to. Myslim že Nezmar je malej pán, i přes název jeho pozice v klubu. U toho města je pak otázka, jakou investorskou pozici by zastupovali, jestli by se, i jako v případě nemocnice, stali podílovym zřizovatelem, tak si nejsem jistej, jestli by to dělalo dobrotu. Čím víc lidí je v tom zaineteresovanejch, tim hůř podle mě.

Kadim
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články