Zpět na » Synot liga » Osmnáctka Turecku opět podlehla

Synot liga - Osmnáctka Turecku opět podlehla

0

15.03. - Podruhé během dvou dnů podlehli čeští reprezentanti do osmnácti let svým tureckým vrstevníkům. Oproti včerejšímu zápasu sice zlepšili výkon, ovšem opět doplatili na chyby v obraně a o gól prohráli 1:2.

Během prvního poločasu se hrál opatrný fotbal, hlavním cílem obou týmů bylo neudělat chybu a nedostat první gól. K vidění proto bylo vidět pouze minimum šancí, když oba dva týmy na branku soupeře vystřelily pouze dvakrát. Největší šanci prvního poločasu zazdil ve 36. minutě záložník Morávek.

Po poločasové přestávce měl více ze hry tým hostů, kteří byli aktivnější a fotbalovější. Bohužel pro ně několik svých šancí neproměnili, což v 68. minutě potrestal Zaser po chybě obránce Suse, jenž byl na hřišti sotva pět minut. Gólman vaclík s jeho střelou nemohl nic dělat, neboť byla dobře umístěná mezi jeho nohy.

V 76. minutě Morávek vyrovnal, když mu efektně nahrál Jindáček patičkou. V následujících minutách se zdálo, že by český tým mohl přidat i druhou branku v zápase a vyhrát, ovšem naděje pohřbil brankář vaclík. Ten zaváhal při standartní situaci a Tayfur vstřelil druhý gól domácího týmu.

"Měli jsme dnes vyhrát, hráči podali velice zodpovědný výkon, hráli velmi týmově, bohužel nás srazily individuální chyby. Ukázalo se, že někteří z nováčků by, po nasbírání mezinárodních zkušeností, mohli získat v reprezentaci stálejší místo," řekl svazovému webu Roman Sklenář, asistent trenéra.

Turecko - ČR 2:1 (0:0)
Branky: 68. Zaser, 83. Tayfur - 76. Morávek.
ČR: Vaclík - Polák V., Kouřil, Süsser, Reinberk (63. Sus) - Staněk - Borák (69. Wojnar), Kosňovský (53. Holek), Morávek, Fabián (74. Zeman) - Bačík (58. Jindráček).