Zpět na » Synot liga » Liberec - Slavia 0:1 (0:0)

Synot liga - Liberec - Slavia 0:1 (0:0)

0

12.03. - V dnešním dohrávaném zápase 19. ligového kola porazila pro někoho možná překvapivě průběžně druhá Slavia třetí Liberec na jeho stadionu U Nisy gólem Dušana Ĺ venta ze 49. minuty 0:1 a posunula se tak před Spartu na první ligovou příčku.

V Liberci dnes vládlo příjemné fotbalové počasí, svítilo sluníčko, teploměr ukazoval příjemných 17 stupňů.

Oba týmy měly před zápasem šanci dostat se do čela ligové tabulky, Slavia v případě vítězství by se dostala o bod před Spartu, Liberec by měl s letenským týmem srovnatelný počet bodů.

Do zápasu lépe vstoupili hostující hráči, ovšem ve třetí minutě Vlček svoji první šanci v zápase nevyužil když vystřelil vedle brány Hauzra. Poté měl na svých kopačkách další šanci Dušan Ĺ vento, jenž zakončil akci zahájenou kombinací Jandy s Jarolímem.

Po deseti minutách se do zápasu naplno obuli i domácí fotbalisté a začali si připravovat šance, většinou po rohových kopech. Nejdříve stoper Košťál hlavičkoval podél branky, poté jeho střelu chytil Michal Vorel.

Slušně zaplněné ochozy hnaly své miláčky stále dopředu, k čemuž jim dopomáhal i slávista Ante Aračič, jenž nestíhal souboje jeden na jednoho, ovšem ostatní slávisté jeho chyby napravovali.

Po čtvrt hodině hry minul po centru Papouška navrátilec v libereckém dresu Jan Nezmar branku Michala Vorla. O sedm minut později Papoušek ze třiceti metrů vystřelil, ale bohužel pro Slovan minul pravou tyč Vorlovy svatyně.

Po půl hodině se ocitl zčista jasna osamocený liberecký útočník Blažek před brankou hostů, když se před ní dostal přes Aračiče. Jeho střelu však Vorel vyrazil před sebe, poté ležící na zemi se doplazil k míči a odboxoval ho do strany. Nabíhající Pudil poté vysoko přestřelil. Chvílu na to se v další gólové šanci ocitl opět Jan Nezmar, který křížnou hlavičkou minul těsně brankovou konstrukci.

Pět minut před poločasovou přestávkou poslal přesnou kolmicí Hubáček do protiútoku Dušana Ĺ venta, který nahrával do druhé lajny nabíhajícímu Jandovi. Ten však o metr míč minul.

Dvě minuty po změně stran odcentroval z pravé strany Krajčík a u vzdálenější tyče dokázal hlavou skórovat Dušan Ĺ vento.

Gól slávisty uklidnil, ovšem hráči Liberce se po marné snaze nakonec vyrovnání nedočkali. Po hodině hry opět ve svém území zaúřadoval Michal Vorel, který vychytal opět Nezmara.

V 72. minutě se ke slovu dostal opět Dušan Ĺ vento, který v běhu vypálil míč na branku domácích, ovšem Hauzr jeho střelu chytil.

Jelikož ani o čtvrnáct minut později nedal Boldrin gól, když z hranice šestnáctky minul branku, skončilo utkání Liberec - Slavia 0:1.

Branka: 47. Ĺ vento. Rozhodčí: Kocián - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Pudil, Blažek, Hodúr - Ĺ vec, J. Vorel, Gaúcho. Diváci: 8074.

Liberec: Hauzr - Ĺ inglár, Polák, Košťál, Janů - Papoušek, Bílek, Hodúr (88. Brezinský), Pudil (80. Rick) - Blažek (80. Dohnálek), Nezmar. Trenér: Lavička.

Slavia: M. Vorel - J. Vorel, Latka (73. Dosoudil), Aračič, Hubáček - Krajčík (84. Hrdlička), L. Jarolím, Ĺ vec, Ĺ vento - Vlček, Janda (69. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím.