Zpět na » Synot liga » Shrnutí 30. kola SPL

Synot liga - Shrnutí 30. kola SPL

0

11.03. -

Dva zápasy skončily nerozhodně. Po bodu získal St.Mirren, Motherwell, Dundee a rovněž i poslední Dunfermline. Ĺ lágrem kola bylo Old Firm, který vyhráli Rangers. Hearts odjeli z Aberdeenu poraženi a vzdálili se kvalifikaci do bojů v pohárové Evropě. FotbalPortal.cz Vám přináší to nejdůležitější z uplynulého kola včetně ideální sestavy podle redaktorů SPL.

Zápas kola: Kilmarnock FC : Inverness Caledonian Thistle FC 3:2

Na zápas kola aspirovalo více utkání, ale nakonec jsem vybrali ten, který nejvíce lahodil oku diváka. V tomto zápase padlo celkem pět gólů. Prvního gólu se diváci dočkali již v desáté minutě, kdy se prosadil hostující Paatelainen a domácí fans byli uvodem zápasu zaskočeni. Ovšem za necelých sedm minut vyrovnal Di Giacomo, který posléze dostal svůj tým do vedení a domácí fanoušci byli ve varu. Další moment lahodící oku diváka předvedl ještě v prvním poločase domácí Steven Naismith, který svoji střelu poslal do šibenice branky hostů. I ve druhém poločase se zápas odehrával ve vysokém tempu. Hosté zásluhou Darrena Dodse dokázali snížit na rozdíl jediné branky, ovšem to bylo z jejich strany vše a domácí hráči mohli společně se svým obecenstvem slavit těsné vítězství 3:2.

Tým kola: Glasgow Rangers

Glasgow Rangers se představil na hřišti doposud suverénního Celticu Glasgow, na kterém za posledních sedm let dokázali vyhrát pouze jednou. I přesto, že Celtic byl po většinu zápasu lepším týmem, Gers se podařilo po rohovém kopu a následném závaru otevřít skóre a díky tomuto zásahu i celé utkání vyhrát. Gers v tomto zápase prokázali bojovnost a svou sílu a po příchodu nového managera Waltera Smitha se dostavují i dobré výsledky, díky kterým si drží sedmibodový náskok na třetí Aberdeen.

Hráč kola: Ugo Ehiogu

Tento veterán si ani lepší první branku v dresu Rangers přát nemohl. Ehiogu udeřil na začátku druhého poločasu. Přesně v 50. minutě zahrával rohový kop Charlie Adam. Jeho centrovaný balón se po několika hlavičkových soubojích dostal k Davidu Weirovi, ten ho hlavou přesně prodloužil na Ehioga, který jej akrobaticky přes hlavu z voleje poslal do šibenice Borucovy svatyně a zajistil tak svému týmu vítězství v Old Firm. Předvedl i několik důležitých obranných zákroků, z nichž nejdiskutovanějším je bezesporu ten na McGeadyho v pokutovém území ke konci prvního poločasu. Odehrál tak svůj nejlepší zápas v dresu Rangers od zimního příchodu do klubu. Po právu se tedy stal hráčem kola.

Smolař kola: Graeme Smith

Titul smolař kola putuje do Motherwellu, konkrétně ke gólmanovi Smithovi. V zápase vyloženě nezklamal, přesto jeho školácká chyba v první půli znamenala pro tým velkou komplikaci. Ve 29. minutě viděli diváci první gól střetnutí, kterému předcházel centr do vápna Motherwellu. Gólman hostů Graeme Smith si chtěl dojít pro míč, ovšem špatný odhad vyústil v promáchnutí. Balon se dostal na zadní tyč a pro Stevena Robba již nebyl velký problém poslat míč do sítě. Hosté sice ještě dokázali na branku reagovat, ovšem další šance se již neujaly, a tak zápas skončil dělbou bodů.

Zajímavosti:

- 27 zápasů! Přesně tolik kol trvala ligová neporazitelonost Celticu. Skvělou sérii ukončil až jejich odvěký městský rival Rangers.
- Své smolné série neprolomily týmy Dunfermline a Falkirk. Poslední celek SPL Dunfermline již 15 zápasů čeká na plný bodový zisk, hráči Falkirku podevaté za sebou poznali hořkost porážky, z bodového zisku se naposledy radovali 13. ledna.
- Celkem tři červené karty rozdali rozhodčí v průběhu 30. kola SPL. Vyloučeni byli záložník Hearts Laryea Kingston a Paul Quinn z Motherwellu. Přečasně pod sprchy musel i levý bek Falkirku Dean Holden.