Zpět na » Synot liga » Old Firm rozhodl Ehiogu

Synot liga - Old Firm rozhodl Ehiogu

0

11.03. -

Ugo Ehiogu vstřelil svůj první gól v barvách Gers a rovnou proti věhlasnému skotskému gigantovi a zároveň městskému sokovi, Celticu Glasgow, který vede s obrovským nádskokem SPL. Touto brankou rozhodl o výhře hostů.

Ehiogu udeřil na začátku druhého poločasu. Přesně v 50. minutě zahrával rohový kop Charlie Adam. Jeho centrovaný balón se po několika hlavičkových soubojích dostal k Davidu Weirovi, ten ho hlavou přesně prodloužil na Ehioga, který jej akrobaticky přes hlavu z voleje poslal do šibenice Borucovy svatyně. Brankář Celticu skvělým skokem dosáhl na tento pokus rangerského zadáka, ovšem nepovedlo se mu jej vychýlit mimi svou bránu. Fanoušci domácích stichly a rovněž nemohli strávit fakt, že i přesto, že jejich hráči byli do těchto chvil lepším mužstvem, inkasovali jako první.

Byl do zápas dvou opačných poločasů. V prvním jasně dominoval Celtic, svého soupeře k ničemu nepustil. Ve druhé půli převzali iniciativu hosté a domácí se po obdržené brance už nevzpamatovali kýžený nápor ke konci utkání nepřišel. Rangers se tak podařilo teprvé podruhé za posledních sedm let porazit Celtic na jejich svatostánku v Celtic Parku.
Oba týmy udělali oproti utkáním v pohárové Evropě tři změny v základních sestavách.

Celticu se vrátili Steven Pressley, Mark Wilson a střelec Kenny Miller, do základní sestavy Gers se opět dostal Nacho Novo, nastoupil i Filip Ĺ ebo a do brány se postavil Allan McGregor, který dostal za vyloučení proti Hapoelu Tel-Aviv zákaz startu ve dvou utkáních poháru UEFA a proti Osasuně na Ibroxu nenastoupil.

Již ve čtrté minutě vybídl Kenny Miller kanonýra domácích, Jana Vennegoor of Hesselinka, ke skorování, ovšem ten zklamal a ve vyložené šanci, kdy hlavičkoval z hranice penalty, bránu hostí přestřelil.

O sedm minut později se po straně protáhl domácí Evander Sno, ovšem jeho střelecký pokus nebyl o nic lepší, než předchozí střela Vennegoora of Hesselinka a Celtic stále prohrával na domácím stadionu 1:0.

Celtic pokračoval v dobývání branky hostů, McGeady skvěle vypálil, ovšem jeho projektil mířící k levé tyči McGregorovy brány jen tak tak minul cíl.

Následně na sebe Shunsuke Nakamura navázal dva protihráče a přiťuknul balón Millerovi, který razantně vystřelil, ovšem jeho pokus výborně zblokoval jediný střelec utkání, veterán Ehiogu.

Rangers se nepouštěli do nějakých ofenzivních výpadů. Jejich jediným ohrožením branky se proto stala pouze šance Filipa Ĺ eba, který dostal ve 28. minutě perfektní centr od Brahima Hemdaniho, střelu slovenského reprezentanta zkrotil Arthur Boruc.

Posléze musel zasahovat i McGregor. Nakamura z volného přímého kopu svým nadýchaným centrem našel spoluhráče Sna, který míč z šesti metrů netrefil ideálně a McGregor proto nemusel ze svého arsenalu vytahovat žádný zázračný zákrok.

Rangers hráli svědomitě a nedopouštěli se chyb a v padesáté minutě zápasu nečekaně udeřili.

Celtic inkasoval po rohovém kopu, který zahrával Charlie Adam, ten svůj centr poslal do šestnáctky domácích, kde se po následných několika hlavičkových soubojích míč dostal až k Ehiogovi, který si se zakončením nebral servítky a z voleje poslal míč rovnou do šibenice domácí branky.

Boruc se po jeho střele natahoval, ovšem i přesto, že k míči doskočil a dokonce si na něj i sáhl, nedokázal jej vychýlit mimo svou svatyni.

Polský gólman měl chvíli poté plné ruce práce s přímým kopem Charlieho Adama, při jeho likvidování nepředvedl příliš jistý zákrok a nechybělo mnoho, aby Novo dorážkou zvýšil na dvoubrankový rozdíl. O minutu později se opět kopal přímý kop z téměř totožného místa, Adam místo střely rozehrál nacvičený signál, ale Novo vystřelil jen do míst, kde se nacházel brankář domácích.

Celtic se mohutně snažil vyrovnat, ovšem svou další šanci spálil opět Vennegoor of Hesselink, kterého vybídl ke skórování agilní Nakamura. Poslední akci domácích zblokoval skvěle hrající bek Gers, David Weir, když se přes něj neprosadil čerstvý Riordan, který byl na hřišti teprve tři minuty.

Celtic nedokázal smazat jednobrankové manko, a Gers se dočkali nečekaného vítězství na půdě letos suverénního Celticu. Rangers pomohla k vítězství výborná defenzivní fáze a hlavně nepřesnost v koncovce v podání domácích hráčů. Vennegoor of Hesselink se během zápasu dostal do dvou vyložených šancí, ovšem ani jednu z nich nedokázal proměnit a stal se tak trochu smolařem zápasu.

Rangers mají díky tomuto důležitému vítězství sedmibodový náskok na své nejbližší pronásledovatele v boji o druhé místo v SPL. Celtic i přes domácí prohru bezpečně kráčí k ligovému titulu a v ligové tabulce má právě na Gers náskok šestnácti bodů.