Zpět na » Synot liga » SIAD Most - Tescoma Zlín 0:0

Synot liga - SIAD Most - Tescoma Zlín 0:0

0

11.03. - V dnešním zápase, ve kterém chtěli hosté uzmout domácím bod, nakonec po marné snaze vstřelit branku remizovali hráči SIADu Most s Tescomou Zlín 0:0.

Nová mostecká akvizice Petr Johana nebyl do utkání vůbec nominován kvůli zranění, z téhož důvodu chyběli i útočníci Adam Brzezina a Jiří Jeslínek.

Aktivněji vstoupil do zápasu Most, ovšem jeho šance se neujaly. Gašpaříkův přízemní centr se dostal nikým netečován až za brankovou čáru. Další snaha mosteckých končila na obranné řadě hostujícího týmu, který se opravdu s ničím nepáral a betonoval co to šlo.

Naproti tomu Jablonec více paradoxně hrozil vepředu, když jeho hráči šli do několika slibných brejkových situací. Ovšem Červenka v sedmnácté minutě se sice ve vápně Mostu uvolnil a přihrál volnému Janíčkovi, ten ovšem z voleje trefil pouze Vaniaka. Ten musel zasahovat i o pár minut později, když na něho vystřelil obránce Vidlička.

Ke konci poločasu našel Most přeci jen možný recept na obranu soupeře, zatlačil ho před bránu, ovšem s těmi málo šancemi, které si mostečtí hráči dokázali vytvořit, naložili prachbídně. Mendy trefil v pětatřicáté minutě po přihráce Macka hlavičkou pouze Zlámala.

Před koncem poločasu trenér Zlína Hoftych poprvé střídal, když nevýrazného Libora Žůrka nahradil Bača. Podle předběžných odhadů si Žůrek zranil břicho.

Jelikož jak Most, tak Jablonec nedokázali skórovat, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Po změně stran opět vzali otěže do svých rukou hráči Mostu, ovšem vedlo to pouze k několika ojedinělým střeelckým pokusům, které gólman Zlámal bez větších problémů pokryl. Po hodině hry vystřelil Vozábal z hranice šestnáctky, ovšem minul křížnou střelou skrze vápno o pár decimetrů levou tyč Zlámalovi brány.

V 72. minutě se do šance po přihrávce Vozábala dostal i Aleš Pikl, ovšem situaci zachránil brankáž Zlína včasným vyběhnutím a zalehnutím míče.

V samém závěru zápasu nejprve Zlámal nafilmoval pád v souboji s útočníkem Alexem Mendym, později vystřelil po přihrávce Zbončáka Pikl hlavičkou střelu, která se od břevna odrazila zpět do vápna. Zde však jeden z hostujících obránců nakonec střelu nazdvezdl před jedním mosteckým hráčem obránce Penner a z následné dorážky Vozábal vysoko přestřelil.

Rozhodčí: Matějek - Večeřa, Handlíř. ŽK: Mendy - Vyskočil, Zbožínek, Červenka. Diváci: 5629.

Most: Vaniak - Krejčí, Procházka, Hainault, Zbončák - Macek (58. Trubila), Vozábal, Pikl, Gašparík (53. Ĺ típek) - Pešír (78. Schut), A. Mendy. Trenér: Ĺ časný.

Zlín: Zlámal - Vidlička, Ĺ vach, Zbožínek, Penner - Janíček (79. Kraus), Zúbek, Ĺ mahaj (64. Opiela), Červenka - Žůrek (39. Bača), Vyskočil. Trenér: Hoftych.