Zpět na » Synot liga » Klokani otočili zápas v Hlučíně

Synot liga - Klokani otočili zápas v Hlučíně

0

10.03. - Ještě deset minut vedl Hlučín 1:0. Bohemians však fantastickým závěrem dokázali výsledek otočit a zvítězit. V tabulce tak přeskočili Sokolov.

V první půli měli mírně navrch hosté. Ale své šance neproměnili Bálek, Kotyza ani Pávek. Domácí byli nebezpeční zvláště po standardních situacích, po jedné z nich dokonce Melecký nastřelil kopu tyč.

Druhá půle začala z ostra, do vedení mohli jít oba týmy. Nakonec se ale dočkali domácí, když Dombi dokázal skórovat po rohovém kopu Meleckého. Po té Bohemians začali postupně tlačit a vyvrcholení jejich tlaku přišlo zhruba deset minut před koncem, když míč protlačil po rohu do sítě Dalibor Slezák. Následně byl ještě vyloučen po druhé žluté Petr Žižka. Obrat Bohemky pak dokonal tři minuty před koncem střídající Kuvajt.
Hlučín - Bohemians 1:2 (0:0)
Góly: 55. Dombi 1:0, 81. Slezák 1:1 87. Kuvajt 1:2.
Rozhodčí: Racek, Tacina, Možíš. ŽK: Žižka - Marek, Růžička, Bálek. ČK: 83. Žižka. Diváků: 1426.
Hlučín: Kosmál - Volek, Sáblík, Ĺ vrček, Hornyak - Žižka, Melecký (89. Moravčík), Prokeš, Tóth (77. Skotnica) - Hanus, Dombi (70. Havlíček).
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Pávek, Lukáš, Růžička - Kotyza (69. Hašek), Adam, Slezák, Rychlík (90. Vágner) - Bálek, Matůš (64. Kulvajt).

O tom, že to HFK Olomouc myslí vážně s bojem o postup se přesvědčila Čáslav, když v Olomouci prohrála 0:2. Holice tak opět nedostali gól a mají nejlepší obranu ve druhé lize. Díky výhře se Holice minimálně do neděle posunuli na postupové druhé místo.
HFK Olomouc – Čáslav 2:0 (0:0)
Góly: 54. Josefík z pen. 1:0, 82. Kazár 2:0.
Rozhodčí: Hrubeš - Kubáň, Mikel. ŽK: Kalvoda, Grim, Kazár - Podrazký, Ĺ rámek, Broschinský. Diváků: 759.
HFK: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Grim (81. Dadák), Ĺ kuta - Da Silva (58. Korčián), Kazár (83. Los).
Čáslav: Ĺ vengr - Gross (68. Michal), Mráz, Ĺ rámek, Ĺ íranec - Podrazký, Pazdera (68. Kurak), Broschinský, Kunášek - Jirouš (79. Brabec), Klesa.

Blšany ani se zkušenými posilami z Mostu Novotným, Pilařem a Svobodou nedokázali bodovat, když nestačili na Jakubčovice. Nejzkušenější Jiří Novotný si dokonce vstřelil vlastní gól. Po šestnáctém kole jim tak bude patřit i nadále poslední příčka.
Jakubčovice - Blšany 1:0 (1:0)
Gól: 45. vlastní Novotný 1:0.
Rozhodčí: Paták - Szarowski, Vysloužil. ŽK: Fischer - Krejčík, Benko, Loos, Novotný. Diváků: 523.
Jakubčovice: Kollár - Mikula, Doležal, Krajčovič, Daněk - Jašurek (19. Fr. Hanus), Fischer, Baránek, Krohmer (90. Vondra) - Svatonský (78. Kunc), Prohászka.
Blšany: Svoboda - Loos, Novotný, Zachariáš, Benko (58. Bogdanov) - Rosendo (77. Jedinák), J. Poláček, Pilař (84. Ĺ iml), Krejčík - Smejkal, Kožíšek.

Sokolov dokázal s Hradcem Králové pouze remizovat. Za remízu mohl být ještě rád, když v 90. minutě neproměnil hradecký Pilař svou šanci. Před Sokolov se tak v tabulce dostali Bohemians.
Sokolov - Hradec Králové 1:1 (0:0)
Góly: 50. Mlika 1:0, 61. Dvořák 1:1.
Rozhodčí: Makovička - Hrubeš, Pinkas. ŽK: Ĺ orfa - Filip. Diváků: 2394.
Sokolov: Kubásek - Mach, Hájovský, Němeček, Dřížďal - Jiráček (89. Bakeš), Gába, Szabo - Salák, Mlika (74. Boček), Ĺ orfa (82. Koukal).
Hradec Králové: Podhajský - Ĺ pidlen, Wozniak, Filip, Karal - Bouška, Černý (86. Chleboun), Rezek, Jiroušek (75. Kanda) - Dvořák, Munster (69. Pilař).

První krůček k záchraně udělali Vítkovice, když už v pátek doma v záchranářském duelu dokázali porazit Třinec. Dostali se tak v tabulce před něj.
Vítkovice - Třinec 2:1 (1:0)
Góly: 37. Ĺ vec 1:0, 83. Pavlík 2:0, 90. Kořínek 2:1.
Rozhodčí: Kocourek. ŽK: Hromkovič, Mikulenka - Maceček, Matěj. Diváků: 1026.
Vítkovice: Kello - Černý, Pavlík, Hromkovič, Mikulenka - Valášek (83. Kozačuks), Ĺ vec (88. Staněk), Motyčka, Novák - Jakus (61. Kroker), Jandík.
Třinec: Vreštiak - Vavruša (67. Lisický), Hupka, Pindor, Matěj - Malíř, Lachowicz (82. Szmek), Ceplák, Miko - Maceček (60. Janeček), Kořínek.