Zpět na » Synot liga » Sobotní výsledky 30. kola SPL

Synot liga - Sobotní výsledky 30. kola SPL

0

11.03. -

V sobotních zápasech Aberdeen a Hibernian potvrdili, že letošní sezóna je pro ně velmi úspěšná a nadějná. Naopak poslední čtyři týmy tabulky Motherwell, Dundee, St. Mirren a poslední Dunfermline si každý rozdělily po jednom bodu. Ĺ lágr kola – utkání Celtic FC - Glasgow Rangers FC se hraje dnes od 13:30 SEČ.

Aberdeen FC - Heart of Midlothian FC 1:0

Aberdeen dokázal v tomto zápase snížit náskok Rangers v tabulce na pouhé čtyři body. Domácí začali velice aktivně, a tak se již v sedmé minutě o jediný gól zápasu postaral Steve Lovell, po přihrávce Nicholsona. Hosté předvedli velmi málo útočných akcí a od 63. minuty, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Larry Kingston, se Hearts již nezmohli naprosto na nic. Hosté také velmi faulovali, o čemž svědčí 5 žlutých karet a jedna červená. O jedinou nebezpečnou šanci Hearts se v 89. minutě postaral Andrew Driver, který zahrával nadějnou standardní situaci. Brankář domácích Langfield však své spoluhráče podržel a zachránil tak výhru 1:0. Toto vítězství znamenalo snížení náskoku na rivaly z Glasgowa na pouhé čtyři body.

Dundee United FC - Motherwell FC 1:1

Za nepříliš velkého zájmu diváků hostili na Tannadice Parku United Motherwell. Dundee nedokázalo vyhrát, i když mělo více ze hry. O první gól utkání se v 29. minutě postaral domácí Steven Robb, po chybě brankáře hostí Graema Smithe. Po desíti minutách (37.) vstřelil vyrovnávací gól Danny Murphy, když parádně zahrál volný přímý kop. V druhém poločase se domácí snažili překlopit vítězství na svou stranu, avšak důkladná obrana hostí již nedovolila soupeřům skórovat. V závěru utkání udělil rozhodčí Dougie McDonald červenou kartu Paulu Quinovi. Toto vyloučení však již nezměnilo fakt, že domácí Dundee dokázalo doma jen remizovat s Motherwellem 1:1.

Dunfermline Athletic FC - St. Mirren FC 0:0

Jak tento zápas začal, tak také skončil. Domácí nedokázali využít četných šancí, které spolehlivě likvidoval golman hostů Chris Smith. Asi nejnebezpečnější šancí byla chvíle, kdy opora domácích Jim Hamilton uvolnil Jima O‘Briena, jeho střelu však na cestě do brány na poslední chvíli zblokoval obránce hostů Broadfoot. Dunfermline mělo do konce zápasu herní převahu a vytvářelo si mnoho šancí, avšak stav 0:0 již zůstal až do závěrečného hvizdu rozhodčího.

Hibernian FC - Falkirk FC 2:0

Hibernian v tomto zápase po zásluze vyhrál. Hosté před bránou domácího golmana McNeila zahrozili opravdu jen málokdy. V 49. minutě dostal červenou kartu obránce Falkirku Holden. To byl impuls pro domácí, kteří po tomto vyloučení začali být velmi nebezpeční. Hibs se mohli radovat hned záhy, když se v 52. minutě trefil Abdesallam Benjelloun. Druhý a také poslední gól zápasů dal v 73. minutě opět "Benji" a stal se právem hvězdou zápasu. Zápas tak skončil poměrně jasným výsledek 2:0.

Kilmarnock FC - Inverness Caledonian Thistle FC 3:2

Souboj týmů, které rozdělují tabulku od sedmého Invernessu dolů a šestého Kilmarnocku nahoru, mezi jimiž je rozdíl devíti bodů, přinesl krásnou fotbalovou podívanou. Skóre otevřel v 10. minutě Paatelainen a hosté se tak mohli radovat z vedení 0:1. Neradovali se však příliš dlouho, jelikož o sedm minut později vyrovnal Di Giacomo, vyslaný po postranní čáře Fowlerem. Vedení pro domácí zařídil opět Di Giacomo, který zakončil útočnou akci Kilmarnocku. Do poločasu ještě stihl zvýšit na 3:1 Steven Naismith, jenž krásně napálil míč do šibenice Fraserovy brány. Začátek druhého poločasu přinesl gól pro hosty, po hlavičce Darrena Dodse. Inverness tak opět byl v boji o dělbu bodů. Oba týmy se navzájem ohrožovaly, Kilmarnock si však svou výhru 3:2 již pohlídal.