Zpět na » Synot liga » 1.FC Slovácko - FK Teplice 2:2 (0:1)

Synot liga - 1.FC Slovácko - FK Teplice 2:2 (0:1)

0

10.03. - Kdo očekával jasné vítězství hostů, mýlil se. Severočeši šli sice v prvním poločase do vedení, ovšem ve druhé pětačtyřicetiminutovce Slovácko během jedné minuty vstřelilo dva góly a otočilo. V závěru hosté nakonec alespoň vyrovnali.

Do zápasu vstoupili lépe hosté, když již ve druhé minutě zápasu poprvé vystřelil stoper Lukáš, ovšem jeho pokus o střelbu nevyšel a bránu přestřelil. První vážnější akci zápasu mohli vidět diváci v ochozech o šest minut později, když Milan Ivana přihrával Rackovi do běhu. Ten však míč nestihl na hrací ploše a brankář Slavík byl bez práce.

V následujících minutách se více do hry dostávali sice hosté, ale po čtvrt hodině hry domácí záložník Görner z přímého volného kopu těsně minul bránu. To mělo být pro Teplice varováním, ovšem nebylo, jelikož tři minuty na to Görner svůj pokus opakoval.

Ve třiadvacáté minutě pronikl záložník Teplic Jirsák do pokutového území Slovácka, nafilmoval penaltový zákrok a rozhodčí Jílek ho potrestal žlutou kartou za nesportovní chování.

Po více jak půl hodině hry poprvé na branku Slavíka vystřelili i hráči Slovácka, jmenovitě Kúdela. Jelikož však vystřelil pouze doprostřed branky, neměl s jeho pokusem brankář Teplic potíže.

Ve 40. minutě vystřelil Edin Džeko z dvaceti metrů nevysokou střelu a trefil se přesně k tyči Drobiszovi branky. 0:1.

Tři minuty po začátku druhé půle přihrál dobře Němčický Ivanovi, ten následně uvolnil Honku. Jeho pokus však nebyl přesný. V 51. minutě dostal Honka opět do slibné útočné akce, když využil promáchnutí Saboa a nahrál Görnerovi. S jeho následnou střelou měl brankář hostů velké potíže. Tlak Slovácka byl k vidění i v dalších chvílích, jenže Ĺ uškavčevič hlavičkoal z patnácti metrů vedle branky.

Slovácko nakonec však po hodině hry svojí šanci využilo, když Němčický ze střední vzdálenosti vystřelil jedovatou střelu, kterou prostřelil vše před sebou. 1:1.

Minutu po vyrovnávacím góle založil Ivana akci, na jejímž konci přihrál Honkovi, který přiťukl míč Görnerovi. Ten vystřelil tvrdou střelu zpoza vápna a stejně jako chvíli před ním Němčický také skóroval. 2:1.

Slovácko se dostalo na koně a do Ivana do slibné šance. Ovšem po sprintu přes půl hřiště nakonec zblízka přestřelil branku. To pár minut poté potrestal stoper Teplic Petr Lukáš, který dorážel v nepřehledné situaci. Džeko ve skzumáži hráčů vystřelil z dvanácti metrů, ovšem Slovácko ještě zachránil Ineman jenž odkopával míč z brankové čáry. Ovšem na následný centr si naskočil Lukáš a hlavičkou usměrnil míč tam, kam chtěl. 2:2.

Ke konci zápasu se již nehrál tak atraktivní fotbal jako v jeho průběhu, a jelikož již nikdo gól nevstřelil, skončilo utkání 2:2. Pro Slovácko to je škoda, protože sahalo po všech třech bodech.

Góly: 60. Němčický, 61. Görner - 40. Džeko, 80. Lukáš
Rozhodčí: Jílek - Lhoták, Košec
Počet diváků: 4125

Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Ĺ uškavčevič, Ineman, Němčický - Racko (46. Kubáň), Kúdela, Görner, Ĺ turma - Ivana, Honka (62. Ĺ imáček)
Teplice: Slavík - Kaufman, Lukáš, Klein, Krmaš - Verbíř (79. Ĺ tohanzl), Sabou, Benát (68. Doležal), Jirsák - Fenin (64. Dort), Džeko