Zpět na » Synot liga » Jihlava opět ztratila body

Synot liga - Jihlava opět ztratila body

0

31.03. - Jihlava již nedokázala vyhrát ve druhém zápase po sobě. Tentokrát doma remizovala s Jakubčovicemi. Ve druhém pátečním zápase si Hradec Králové poradil s Bystrcí.

Samotné utkání začalo pro Jihlavu velmi nešťastně. Domácí gólman Branislav Rzeszoto se při odkopu ukopl a trefil Svatonského a ten bez problémů skóroval. Po té se domácí tlačili do útoku, ale šanci měl pouze Faldyna, který však branku překopl.

Hned na začátku druhé půle mohl vyrovnat Petr Faldyna, ale Jihlavě se na kopačky vkradla nervozila, a tak jihlavský střelec opět netrefil branku. Rozhodující byla 85. minuta. Kuděla v pokutovém území fauloval Michaela Rabušice a rozhodčí Tomáš Adámek zapískal penaltu. Tu proměnil Petr Vladyka a dal tak výsledku konečnou podobu.

Jihlava tak ztratila po prohře s HFK Olomouc i doma s Jakubčovicemi. A v případě že HFK Olomouc vyhraje v derby proti „béčku“ Olomouce posune před ní.

Jihlava – Jakubčovice 1:1 (0:1)
Góly: 9. Svatonský 0:1, 85. Vladyka z pen. 1:1 Rozhodčí: Adámek - Večeřa, Dobrovolný.
ŽK: Faldyna - Vondra, Krajčovič, Kuděla, Prohászka Diváků: 1980.
Jihlava: Rzeszoto - Gebreselassie, O. Ĺ ourek, Vít, Cihlář - Veselý (83. Čermák), Vladyka, Ditrich (67. Gorol), Malínek - Svoboda (46. Rabušic), Faldyna
Jakubčovice: Kolář - Mikula, Doležal, Krajčovič, Kuděla - Kopta, Fischer, J. Baránek, Vondra (46. Krohmer) - Svatonský (90. Kunc), Prohászka

V dalším utkání byl sice Hradec Králové proti Bystrci favoritem, ale dokázal se prosadit až v 70. minutě díky Josefovi Semerákovi. To Bystrc položilo a o dvě minuty později se trefil Tomáš Bouška a dal tak výsledky konečnou podobu.

Bystrc se tak opět nedostane ze sestupových míst. Za to domácí díky této výhře nasbírali 25 bodů a budou atakovat horní polovinu tabulky.

Hradec Králové – Bystrc 2:0 (0:0)
Góly: 70. Semerák 1:0, 72. Bouška 2:0 Rozhodčí: Paták - Zlámal, Koval
ŽK: Logara, Novakovič, Michal (všichni Bystrc) Diváků: 695.
Hradec: Lindr - Karal, Ĺ marda, Černý (74. Hable), Bouška - Přibyl, Dvořák (58. Pilař), Ĺ pidlen, Munster (65. Semerák) - Rezek, Wozniak
Bystrc: Hrubý - Houšť, Michal, Smutný (60. Zedníček), Bajer - Novakovic, Bielik, Belej, Vojtíšek - Logara (85. Mrázek), Kasálek