Zpět na » Synot liga » Česko - Kypr 1:0 (1:0)

Synot liga - Česko - Kypr 1:0 (1:0)

0

28.03. - Česká seniorská reprezentace dnes v Liberci odčinila porážku s Německem a porazila dnes díky hlavičce Radoslava Kováče Kypr 1:0.

Kováč přitom v základní sestavě vůbec nebyl, jenže již ve třinácté minutě musel střídat Zdeňka Grygeru, který utrpěl zranění levého kolene. V jednadvacáté minutě Kováč vyskočil nejvýše při rohovém kopu a přesnou hlavičkou vstřelil branku. Po letícím míči se sice natahoval i Jan Koller, ovšem podle všeho se ho nedotkl, neboť sám hned gestem ukazoval na Kováče.

Ten však musel být za pár minut střídán Jiránkem, neboť si pro změnu natáhl stehenní sval.

První vážnou šanci měli Češi již po čtvrt hodiny hry, kdy se dostal Jankulovski po levé straně přes tři soupeře a dokázal i přesně odcentrovat na Koller před branku, ovšem český útočník ve vyožené příležitosti těsně minul branku. O otm, že v úvodu zápasu byl domácí tým velmi aktivní svědčí i druhá šance, která přišla o dvě minuty později. Probuzený střelec Milan Baroš pelášil sám na branku Jorgalidise, ovšem míč se mu dostal pod nohy. V leže dokázal ovšem ještě přihrát volnému Jarolímovi, který trefil pouze obránce.

Po vstřeleném gólu se hra postupně vyrovnávala, ovšem slibnější šance měli Češi. V šestatřicáté minutě naservíroval Koller Barošovi přesnou přihrávku, ovšem dravý útočník svoji šanci promarnil. Z dalšího útoku nahrával Koller do druhé vlny na Galáska, ovšem ten vysoko přestřelil.

Po deseti minutách od začátku druhého poločase nacentroval přesně Polák z levé strany na Baroše, ovšem ten po několikáté v zápase trefil pouze Jorgalidise. Po hodině hry byla k vidění i další česká akce, když zaúřadovala dvojice kamarádů hrajících dříve v Borussii Dortmund. Kapitán reprezentace Tomáš Rosický přihrál Kollerovi, ovšem ten vystřelil mimo tři tyče.

Největší šance Kypřanů byla k vidění v 65. minutě, když levý záložník Aloneftis pronikl do pokutového území českého týmu a vystřelil. Petr Čech ovšem nemusel zasahovat, míč pouze kontroloval jak míří zhruba metr od jeho pravé tyče.

Z následného protiútoku znovu vážně zahrozil domácí tým, když Jankulovski rozehrával přímý kop po faulu Kypřana na Davida Jarolíma. Na centrovaný míč vyskočil Baroš a hlavičkoval, Jorgalidis ovšem jeho pokus vytáhl nad branku.

Ke konci zápasu se Češi pouze bránili a Aloneftis nejprve v jednasedmdesáté minutě nahrával do vápna míč Okkasovi, který netrefil ideálně míč, a sedm minut před koncem zápasu centroval Aloneftis opět na Okkase. Ovšem ten jedovatou střelou minul bránu.

Na skóre se tedy nic nezměnilo a Češi vyhráli 1:0. Nutno však dodat, že Kypřané by si zasloužili za předvedený výkon minimálně jeden bod.

Branka: 21. Koller. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgeč (všichni Chorv.). ŽK: Okkas, Elias. Diváci: 9310.
ČR: P. Čech - Ujfaluši, Grygera (13. Kováč, 27. Jiránek), Rozehnal, Jankulovski - Jarolím, Galásek, Rosický, Polák - Koller, Baroš (76. Plašil). Trenér: Brückner.
Kypr: Jorgalidis - Teodotu, Christu, Lambru, Elia (75. Charalambus) - Charalambidis (74. Krasas), Satsias, Makridis, Aloneftis - Jasemakis (72. Hailis), Okkas. Trenér: Anastasiadis.