Zpět na » Synot liga » Německo U-21 - ČR U-21 1:0

Synot liga - Německo U-21 - ČR U-21 1:0

0

28.03. - Český reprezentační tým mladíků prohrál ve včerejším přípravném zápase v Německu s tamním národním výběrem 0:1 poté, co se po půl hodině hry trefil útočník Heller.

Oproti poslednímu zápasu s Nizozemskem, které skončilo remízou, pozměnil hned na pěti postech sestavu trenér Ladislav Ĺ korpil. Do základu postavil sice dva útočníky, ale jeho svěřenci na začátku zápasu příliš aktivní v ofenzivě nebyli, stejně jako jejich němečtí kolegové.

První vážnější šanci uviděli diváci včetně trenéra německé seniorské reprezentace Joachima Löwa až po téměř půl hodině hry, když Papadopulose našel ideálně Jirsák, ovšem český útočník ve službách Leverkusenu trefil glavičkou pouze brankáře. Chvíli na to Papadopulosův kolega z útoku Holenda sklepl míč Jirsákovi, ovšem jeho prudkou střelu brankář Neuer dokázal bez větších problémů chytit.

V tom najednou přišel rychlý brejk Němců. Klein neodvrátil míč, Heller se dostal do šance a povedeným blafákem nedal brankáři Kubáskovi šanci, když skóroval do prázdné branky. Na konci poločasu Heller přidal ještě nastřelené břevno.

Ve druhém poločase obraz hry ještě více uvadl, Němci se snažili ubránit těsný náskok a Češi se do zakončení dostávali před obrannou linii soupeře pouze zřídka. Vyjímkou byl pokus Papadopulose, který v 54. minutě orazítkoval hlavičkou břevno.

Závěrečný nápor v posledních deseti minutách přinesl Čechům pouze šance v podobě dělovky obránce Kaufmana, kterou však šest minut před koncem zápasu Neuer chytil, a střelu záložníka Holka, který se k zakončení dostal díky své inviduální akci středem hřiště.

V samém závěru zápasu mohli domácí hráči svůj náskok zvýšit, ovšem Kubásek střelu Kucokovice chytil. Němci tak vyhráli pouze o jednu branku.

Branka: 31. Heller. Rozhodčí: Verbist - Gilon, Vandeweghe (všichni Bel.). ŽK: Kubásek, Holenda, Fillo, Klein (všichni ČR). Diváci: 2250.

Německo "21": Neuer - Boenisch, Flessers (46. Aogo), Hummels, Bieler (46. Beck) - Rosenthal, Khedira (73. Dum), Polanski, Ă–zbek - Heller, Hennings (73. Kucukovic). Trenér: Eilts.
ČR "21": Kubásek - Kladrubský, Hubník, Klein, Kadlec (46. Kaufman) - Kysela (70. Rajtoral), Jirsák (76. Volešák), Holek, Fillo - Papadopulos, Holenda. Trenér: Ĺ korpil.