Zpět na » Synot liga » Ohlédnutí za víkendovými zápasy

Synot liga - Ohlédnutí za víkendovými zápasy

0

25.03. - Pouze šest zápasů dovolilo odehrát počasí o tomto víkendu ve druhé lize. Kvůli špatným terénům musely být odloženy zápasy Hlučín - Čáslav a Jakubčovice - Olomouc B.

Žižkov - Hradec Králové 3:1 (1:0)
Domácí Viktoria Žižkov si poradila s Hradcem Králové a na čele tabulky má již náskok pěti bodů. V samotném utkání byli pražané lepší a vyhráli zaslouženě.
Góly: 25. a 80. z pen. Ĺ vancara, 75. Novotný - 83. Pilař Rozhodčí: Moláček - Lhoták, Ardeleánu
ŽK: Král, Ĺ vancara, Kučera - Jiroušek, Munster. Diváků: 1350.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Král, Labant, Ĺ ťastný - Stracený, Novotný, Grznár, Gula (76. Procházka), Bažík (20. Ĺ vancara) - Kalod (55. Blaha)
Hradec Králové: Podhajský - Karal, Wozniak, Filip (61. Bouška), Poděbradský - Jiroušek (61. Rezek), Ĺ marda, Černý (79. Pilař), Ĺ pidlen - Dvořák, Munster

Ăšstí nad Labem - Sokolov 1:1 (0:1)
Hosté dohrávali bez dvou vyloučených, přesto se domácím nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu.
Góly: 16. Dřížďal 0:1, 48. Fousek 1:1 Rozhodčí: Mikel - Možíš, Hájek
ŽK: Dvořák, Karlík - Koukal, Gába, Mach. ČK: 67. Salák, 81. Mach Diváků: 582.
Ăšstí nad Labem: R. Novák - Dvořák, T. Novák, Džuban, Hanzlík - Palša, Martykán, Karlík (88. Vondrášek), Sedlák - Fousek, Procházka
Sokolov: Kubásek - Dřížďal (20. Kura), Hájovský, Němeček, Mach - Szabo, Gába, Jiráček - Salák, Mlika (65. Ĺ orfa), Koukal (83. Huber)

HFK Olomouc - Jihlava 2:1 (0:1)
Na šlágr kola se přišlo podívat jen 921 diváků. Zápas třetího s druhým týmem tabulky by si zasloužil mnohem větší návštěvnost.
Jihlava do dvacáté minuty kontrovala hru. To korunoval v 6. minutě Ivo Svoboda, který se prosadil po přihrávce Lovětínského. Stav utkání byl 0:1. V 17. minutě přišel rozhodující okamžik utkání. Hostující Michal Kadlec stáhl domácího Kazára. Protože šel Kazár sám na branku uviděl Kadlec červenou kartu. Po té domácí ožili. Do půle měl ještě dvě výborné příležitosti domácí Vladimír Ĺ kuta, ale stav zůstal nezměněn.
Do druhé půli vstoupili domácí s elánem. Byli lepší a měli uzemní převahu. Vyrovnat se jim podařilo ale až v 79. minutě, kdy nekompromisně pod břevno zakončil Tomáš Kazár. Když už se schylovalo k remíze, všechny tři body pro HFK Olomouc urval Jaromír Lukášek po pěkné přihrávce Ĺ kuty. Lukáškova střela zapadla přesně k tyči braknář Branislav Rzeszoto byl bez šance.
Góly: 6. Svoboda 0:1, 79. Kazár 1:1, 89. Lukášek 2:1 Rozhodčí: Kovařík - Tulinger, Vysloužil
ŽK: Kalvoda, Josefík - Vladyka. ČK: 17. M. Kadlec (Jihlava). Diváků: 921.
HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, O. Kalvoda (65. Los), Kotůlek, Josefík - Spáčil, Lukášek, Grim (65. Korčián), Krutý (82. Dadák) - Kazár, Ĺ kuta
Jihlava: Rzeszoto - Gebreselassie (24. Vít), Ĺ ourek, M. Kadlec, Drga - Veselý, Vladyka, Lovětínský (84. Ditrich), Malínek (74. Čermák) - Faldyna, Svoboda

Bystrc - Opava 0:1 (0:1)
Opava se o své vítězství strachovala až do samotného konce. V poslední minutě jí zachránil gólman Novák, když zázračně chytil šanci Beleje, před kterým byla poloprázdná branka.
Gól: 17. Mezlík 0:1 Rozhodčí: Mencl - Ubias, Kocourek
ŽK: Krejčíř, Novakovič - Mezlík, Partyš. ČK: 44. Krejčíř (Bystrc) Diváků: 815.
Bystrc: Hrubý - Krejčí, Houšť, Vojtíšek, Kasálek (66. Mrázek) - Hlavatý (58. Zedníček), Novakovič, Bajer, Belej - Bilik, Smutný (46. Michal)
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek - Partyš (85. Halaška), Kiša, Wirth, Zapletal (65. Víšek) - Janoviak (80. Půda), Kozák

Třinec - Blšany 2:0 (1:0)
Blšany ještě na jaře nevyhrály a budou se dál prát o záchranu v soutěži. Domácí Třinec vyhrál zaslouženě a vyhoupl se tak na osmou příčku. Třinečtí by tak už nemuseli mít záchranářské starosti.
Branky: 38. Martinčík 1:0, 52. Kořínek 2:0 Rozhodčí: Racek - Jiřík, Douda
ŽK: Smejkal, Pilař Diváků: 637.
Třinec: Vreštiak - Vavruša, Pindor, Čelůstka, Matěj - Lisický (87. Malíř), Lachowicz, Hubka, Martinčík - Janeček (71. Szmek), Kořínek (79. Kluz)
Blšany: Svoboda - Loos, Novotný, Jamrich, Rosa - Rosendo (57. Da Silva), Pilař, Poláček (57. Jedinák), Krejčík (66. Ĺ iml) - Kožíšek, Smejkal