Zpět na » Synot liga » Česko - Německo 1:2 (0:1)

Synot liga - Česko - Německo 1:2 (0:1)

0

24.03. - Češi v zápase roku podlehli doma Německu 1:2. O vítězství Německa se postaral Kevin Kuranyi, který využil dvakrát zaváhání české obrany a vstřelil dvě branky. Ke konci druhého poločasu snížil Milan Baroš, který tak potvrdil výbornou střeleckou formu posledních dní.

Domácí tým utrpěl ve kvalifikační skupině D první porážku a na dnešního soupeře ztrácí tři body, ovšem dotáhnout se na něho může již ve středu, kdy bude skládat reparát v Liberci proti Kypru. S tím Němci na podzim venku dokázali pouze remizovat 1:1, ovšem o tom, že se s Kypřany dá hrát a i vyhrát se přesvědčili dnes Slováci, kteří je porazili 3:1.

Vyprodaná Letná sice zpočátku viděla pěkný ofenzivní fotbal v podání českých hráčů, ovšem po počátečním náporu Čechů se ke slovu dostali i Němci, kteří chtěli odčinit téměř tři roky starou prohru z Portugalska. Třetí nejlepší tým loňského mistrovství světa hrál takticky na výši, sebevědomě a od první do poslední minuty razili hosutjící hráči do útoku.

Na české straně hýřil aktivitou Polák, jenž hrál na levém kraji zálohy. Nejprve naservíroval míč Barošovi, ovšem Ballack střelu dokázal zblokovat na rohový kop. Poté hřiště definitivně ovládli Němci, když se Baroš s Kollerem dostali do izolace od ostatních českých hráčů a nedostávali se ani do hry.

Ve dvacáté minutě Galásek podskočil Ballackův centr a Schewinsteiger se dostal porduhé v zápase do střelecké příležitosti, ovšem Čech skvěle zasáhl. Další zákrok musel jeden z nejlepších gólmanů světa Čech vytáhnout i později, když střílel Podolský. Ovšem čtyři minuty před koncem poločasu se německý útočník Kuranyi již nemýlil a dostal Němce do vedení když se Rozehnal nechal přeskočit a Kuranyi přesně hlavičkoval. V závěru prvního poločasu trefil břevno Podolski.

Do druhého poločasu místo Sionka poslal trenér Brückner Plašila, Rosického posunul k levé postranní čáře a do středu hřiště stáhl Poláka. Po třech minutách zahrozil Milan Baroš, ovšem těsně přestřelil.

V pětapadesáté minutě vystřelil z klubka hráčů Tomáš Rosický a Jens Lehmann střelu uviděl až na poslední chvíli, ovšem jelikož mířila přesně k němu, dokázal ji chytit. Poté Češi zvyšovali tempo a přišpendlili Němce k pokutovému území, ovšem gól nedokázali vstřelit. Největší šanci měl Baroš, který ovšem hlavičkou přestřelil branku.

Po hodině hry se řítil sám na branku Lukas Podolski, ovšem místo střely zvolil přihrávku na Schneidera, kterému se zamotal balon pod nohy a nakonec díky Jiránkovi odvrátila česká defenziva balon do bezpečí. Ovšem o dvě minuty později Lahm odcentroval na Kuranyiho a ten podruhé v zápase hlavičkou překonal Čecha.

Čtvrt hodiny před koncem udělal ze zbytku zápasu drama Jan Polák ve spolupráci s Milanem Barošem. První jmenovaný vystřelil ze střední vzdálenosti a Milan Baroš šikovně střelu tečoval do protipohybu Lehmanna.

Chvíli po snížení se Baroš uvolnil přes do té doby bezchybného stopera Mertesackera a vystřelil z uhlu do Lehmana, chvíli na to tvrdě vypálil ze střední vzdálenosti, ovšem Lehmann robinzonádou zabránil vyrovnání. Ke konci zápasu se Češi nadechli jen k platonické převaze, přestože na hřišti byli hned čtyři útočníci Baroš, Koller, Kulič a Vlček a Němci rozhodně nehráli prešovský beton.

Branky: 76. Baroš - 42. a 62. Kuranyi. Rozhodčí: Rosetti - Copelli, Stagnoli (všichni It.). ŽK: Galásek, Koller - Jansen. Diváci: 17.821.

ČR: P. Čech - Ujfaluši (84. Vlček), Jiránek, Rozehnal, Jankulovski - Sionko (46. Plašil), Rosický, Galásek (67. Kulič), Polák - Baroš, Koller. Trenér: Brückner.
Německo: Lehmann - Lahm, Mertesacker, Metzelder, Jansen - Schneider, Ballack, Frings, Schweinsteiger - Podolski (89. Hitzlsperger), Kuranyi. Trenér: Löw.