Zpět na » Synot liga » SK Slavia Praha - 1.FC Brno 2:1 (0:1)

Synot liga - SK Slavia Praha - 1.FC Brno 2:1 (0:1)

0

19.03. - Fotbalová pohádka pokračuje i po dnešku! Slavia zůstává i po komlpetním 19. kole v čele ligové tabulky, ač se do něho na pár hodin dostala díky včerejšímu vítězství Sparta. Vyrovnávací branku Slavie vstřelil ligový nováček Bralizec Michel Fernando Costa.

Před zápasem měla Slavia jistotu, že pokud by dnes nad Brnem vyhrála, vrátila by se do čela ligové tabulky s náskokem jednoho bodu na svého letenského rivala. Ten včera vyhrál v Příbrami 0:2 a minimálně na pár hodin tedy Slavia musela znovu koukat na Spartu zespodu.

V první minutě šel Jarolím do souboje, proti němu z vápna vyběhl k brankové čářě gólman Lejsal a zahrál rukou. Mohl dostat červenou kartu, ovšem rozhodčí Franěk byl k němu milostiv a udělil mu pouze karetní napomenutí - kartu barvy žluté. Následný přímý kop Jarolímův odvrátila hostující obrana.

V osmé minutě nacentroval Polách z rohového kopu, k míči se dostal na přední tyči nepokrytý Okleštěk a vstřelil svůj první ligový gól v životě.

V následujících minutách hrálo o trochu aktivněji Brno, ovšem obrana Slavie v čele se dvěma jmenovci Vorly byla málo propustná. Na druhé straně zahrozil po necelé půl hodině hry Janda, který ve slibné příležitosti se snažil najít na hranici pokutového území nabíhajícího Dušana Ĺ venta. Přihrávku ovšem zkazil, raději měl vystřelit.

V rozmezí tří minut byl ke konci prvního poločasu dvakrát ošetřován Střeštík, poprvé po souboji s Dosoudilem v brněnském vápně, podruhé po souboji s Janem Vorlem mimo pokutové území.

V poslední minutě úvodní části fauloval metr před vápnem mladík Mazuch pouze o dva roky staršího Jandu. Jarolím však z přímého kopu nastřelil pouze postavenou zeď.

Druhý poločas začalo aktivněji znovu Brno, ovšem postupem doby se hostujícím hráčům slávisté začali minimálně vyrovnávat. V 53. minutě Krajčík ještě z dálky branku netrefil, ovšem po hodině hry střela Tomáše Necida již byla velmi slibná. Bohužel pro Slavii ji však dokázal Martin Lejsal chytit.

V 77. minutě však Michel Fernando Costa zasekl na hranici vápna míč, vystřelil a s pomocí teče obránce vyrovnal. Osm minut na to Vlček pumelicí trenil pouze tyč, ovšem dobíhající Krajčík se dostal k míči, vystřelil a dokonal tím obrat Slavie.

Jelikož se poté již nestalo, vyhrála Slavia 2:1 a trochu tak vyvrátila mýtus, že po vítězství s konkurentem v boji o titul doma ztrácí body se slabšími soupeři.

Branky: 78. Costa, 85. Krajčík - 8. Okleštěk. Rozhodčí: Franěk - Kordula, Večeřa. ŽK: Hubáček, Aračič - Lejsal, Okleštěk. Diváci: 3648.

Slavia: M. Vorel - J. Vorel (46. Necid), Dosoudil, Aračič, Hubáček - Krajčík, L. Jarolím, Ĺ vec (46. Costa), Ĺ vento - Vlček, Janda (68. Hrdlička). Trenér: K. Jarolím.

Brno: Lejsal - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - A. Besta, Polách (78. Zelenka), Holek, Okleštěk - Střeštík (88. Pacanda), Vrána (66. Pavlík). Trenér: Mazura.