Zpět na » Synot liga » Novým lídrem tabulky střelců je Střihavka

Synot liga - Novým lídrem tabulky střelců je Střihavka

0

20.03. - Svojí devátou trefou v tomto ročníku Gamrinus ligy pomohl čtyřiadvacetiletý útočník svému týmu k těsné výhře nad Slováckem, zároveň se ale také posunul do čela tabulky ligových střelců.

Do zimní přestávky stihl vytáhlý útočník sedmkrát skórovat. Střelecky se mu nejlépe dařilo mezi třetím a pátým kolem, kdy se trefil celkem šestkrát. Obzvlášť vydařené utkání odehrál na Bazalech, kde jeho Baník přivítal Kladno, tenkrát k výhře 5:1 přispěl čtyřmi přesnými zásahy, když již za prvních pětačtyřicet minut stihl nastřílet hattrick.

V dalším průběhu sezony jakoby Střihavkovi zvlhl střelecký prach, vyjímkou bylo třinácté kolo, kdy svojí brankou deset minut před koncem pojistil vítězství Baníku nad Mladou Boleslaví. Zimní přestávku tak přečkal s číslem sedm v kolonce vstřelených branek.

Jarní část sezony pro čtyřiadvacetiletého Střihavku nezačala zrovna nejlépe, před ligovou generálkou onemocněl a trenér ostravského týmu Karel Večeřa musel svého nejlepšího střelce nechat pouze na lavici náhradníků.

Do prvního utkání po zimní přestávce s Olomoucí se Střihavka dostal až pět minut před koncem, ale i tento čas mu stačil ke vstřelení pojišťovací branky. Další utkání hrál Baník na Bazalech s posledním Slováckem a Střihavka opět nebyl v základní sestavě. Na trávník se dostal až po hodině hry a po pěti minutách pobytu na hřišti vstřelil jediný gól utkání.

Právě na zápasy s Olomoucí a Slováckem vzpomíná Střihavka v této sezoně rád. Jak v podzimních, tak i v jarních soubojích s těmito týmy dokázal vstřelit shodně vždy jednu branku.