Zpět na » Synot liga » Bohemka nedala Bystrci šanci

Synot liga - Bohemka nedala Bystrci šanci

0

18.03. - Bohemians 1905 suveréně vyhráli nad Bystrcí 3:0 a posunuli se tak na čtvrtou příčku, když na třetí HFK Olomouc ztrácejí už jen čtyři body. Vyhrál i druhý pražský tým Viktoria Žižkov, když o jejím vítězství v Čáslavi rozhodl Petr Ĺ vancara až v poslední minutě. Žižkov se tak vrátil na první místo druholigové tabulky.

Již v první minutě šli Bohemians do vedení. Po centru Kotyzy se míč dostal přes Bálka k Daliborovi Slezákovi a ten se z malého vápna nemýlil. Domácí ale po vstřelení branky nepolevili. Po několika šancích se ujala až ta ze 27. minuty, když Vladimír Bálek zamířil přesně k tyči. Na hrozivé skóre 3:0 upravil po rohovém kopu znovu Dalibor Slezák, který tak vstřelil již svou pátou branku v sezóně. Ještě však v prvním poločase musel pro zranění vystřídat.

Ve druhé půli domácí polevili a tím se hra vyrovnala. Klokani dokázali vstřelit v 66. minutě gól, ale Vladimír Bálek si svou druhou branku nepřipsal, protože v době přihrávky stál v ofsajdu. Jedinou kaňkou na domácím výkonu je vyloučení Tomáše Kulvajta, který za 18 minut svého pobytu na hřišti stihl nasbírat dvě žluté karty. Utkání mělo výbornou atmosféru, sledovalo jej přes 6000 diváků.

Bohemians 1905 – Bystrc 3:0 (3:0)
Góly: 1. Slezák 1:0, 27. Bálek 2:0, 36. Slezák 3:0
Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Hrubeš ŽK: Marek, Vágner - Novakovič. Nechvátal Diváků: 6168
Bohemians: Sňozík - Marek, Pávek, Lukáš, Rychlík - Kotyza, Adam, Slezák (45. Vágner), Hašek P. - Bálek (72. Kulvajt), Matůš
Bystrc: Hrubý - Houšť, Nechvátal, Smutný, Bajer (80. Logara), Novakovič, Bielik, Schuster, Belej (73. Mrázek), Vojtíšek (40. Krejčíř), Kasálek

Viktoria Žižkov dokázala napravit své domácí zaváhání a zvítězila v Čáslavi. Její gól vstřelil Petr Ĺ vancara až v poslední minutě zápasu. Ĺ vancara se přitom překvapivě nedostal do základní sestavy, do zápasu naskočil až v 65. minutě a vstřelil tak důležitou vítěznou branku. Utkání by ale spíše slušela remíza, protože hosté lepší rozhodně nebyli. Ĺ ance měla spíše Čáslav ale doplatila na jejich neproměňování. Žižkov se tak vrátil zpět na první místo, když na druhou Jihlavu má náskok 2 body a na třetí HFK Olomouc již 7 bodů.

Čáslav – Žižkov 0:1 (0:0)
Gól: 90. Ĺ vancara 0:1
Rozhodčí: Kocourek - Tulinger, Mencl ŽK: Ĺ iranec, Klesa - Guľa, Kušnír Diváků: 1053
Čáslav: Ĺ venger - Gross, Mráz, Ĺ rámek, Ĺ iranec - Podrazký (90. Michal), Haniak, Broschinský, Kunášek - Jirouš, Klesa.
Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Ĺ ťastný, Grznár - Kušnír (81. Bažík), Král, Novotný, Gula (65. Ĺ vancara), Stracený - Kalod.