Zpět na » Synot liga » Baník Ostrava - Brno 1:2 (0:2)

Synot liga - Baník Ostrava - Brno 1:2 (0:2)

0

09.04. - Fotbalisté Brna se díky pondělní výhře posunuli na páté místo v ligové tabulce. V probíhající sezóně si tak připsali svou první výhru ze hřišť soupeřů.

Brnu chyběl Martin Lejsal, který má zlomený palec. V brance ho nahradil Tomáš Bureš a několikrát hosty podržel. K dispozici nebyl ani Milan Pacanda, který prodělal během týdne virózu. Hosté se dále museli obejít bez zraněných Mezlíka, Ĺ vejnohy, Gjoreskiho a Vrány, který nasbíral čtyři žluté karty. Domácím chyběli pouze rekonvalescenti Tomašák s Neuwirthem.

Samotné utkání začalo velmi svižně. Mírně navrch měl domácí Baník, ale do pořádné šance se nedostal. Domácí zkoušeli především střely ze střední vzdálenosti. Postupně ale Brno hru vyrovnalo. První gól padl ve 29. minutě, kdy se Mario Holek prohnal kolem stoperů Ostravy a chladnokrevně zakončil. To ještě však nebylo pro domácí vše. O šest minut později střílel brněnský Martin Kuncl. Jeho střela určitě nemířila mezi tyče, jenže jí nešťastně tečoval Bystroň a míč zapadl do rohu ostravské branky – brankář Vašek byl bez šance. V závěru první půle mohli domácí snížit. Klimplovu hlavičku však Bureš skvěle vyrazil. Hosté tak šli do kabin s dvoubrankovým vedením.

Druhou půli se Brno soustředilo hlavně na obranu. Ostrava měla sice optickou převahu ale do šancí se domácí dostávali těžko. Vymyslet něco byl schopen jen ostravský kapitán Martin Lukeš. Zaslouženého gólu se dočkal Baník v 68. minutě. Lukeš poslal z pravé strany centr do pokutového území Brna, kde si naběhl David Bystroň a z první nedal Burešovi šanci. Po gólu měl ještě šanci znovu Bystroň, ale s jeho střelou si Bureš poradil. Za hosty se v jediné šanci v druhé půli objevil střídající Kalouda, ale Petr Vašek ho vychytal. Na konci si Brno své první venkovní vítězství v sezóně pohlídalo i za cenu zbytečných žlutých karet za zdržování.

Brno se tak díky výhře posunulo na šestou příčku. Na čtvrtou Mladou Boleslav ztrácí šest bodů. Naopak směrem dolů je tabulka hodně vyrovnaná. Desátý Baník ztrácí na svého dnešního soupeře jen tři body.

Ostrava – Brno 1:2 (0:2)
Góly: 29. Holek 0:1, 34. Kuncl 0:2, 68. Bystroň 1:2. Rozhodčí: Adámek - Pospíšil, Novák
ŽK: Lukeš - Trousil, Wagner, Besta, Bureš. Diváků: 7151
Ostrava: Vašek - Lukeš, Klimpl (66. Magera), Bystroň, Rajtoral, Cigánek, Varadi, Čoupek, Střihavka, Marek, Mičola( 35. Mišinský).
Brno: Bureš - Mazuch, Holek, Siegl, Besta, Střeštík (77. Okleštěk), Kuncl, Polách, Tousil, Pavlík (86. Kalouda), Zelenka (59. Wagner).