Zpět na » Synot liga » Mladá Boleslav dokázala porazit Příbram

Synot liga - Mladá Boleslav dokázala porazit Příbram

0

08.04. - Mladá Boleslav si poradila s Příbramí a snížila tak náskok Sparty a Liberce na pět resp. tři body. Premiérově se za ní trefil Tomáš Poláček.

Mladá Boleslav se úvodu snažila o tlak, ale ve hře obou týmů bylo až moc nepřesností. Již ve 21. minutě musel střídat zraněný Michal Ordoš, který se překvapivě prosadil do základní sestavy. Nahradil ho Tomáš Sedláček. Boleslav vstřelila branku ze své první velké šance. Ve 27. minutě závar v pokutovém území vyřešil střelou Abraham, kterou ještě stihl tečovat Luboš Pecka. Do poločasu se ještě trefil Tomáš Poláček, který napřáhl z 20 metrů, a jeho střela zapadla do branky. Do kabin tak šli Středočeši s nadějným vedením 2:0.

Začátek druhé půle přinesl šance Mladé Boleslavi. Nejprve zachránil Příbram Oldřich Pařízek, když lapil hlavičku Rajnocha. Po té si příbramský gólman vybral svou slabší chvilku, ale Luboš Pecka svůj druhý gól nepřidal. Do třetice nedokázal Sedláček usměrnit svou hlavičku mezi tyče. V 75. minutě Rajnoch krásně napálil míč z 30 metrů a Pařízek míč jen vyrazil, ale Pecka se k dorážce nedostal. O osm minut později fauloval ve vápně Poláček Lesáka. Tradiční penaltový střelec Rudolf Otepka se nemýlil a značně zdramatizoval závěr utkání. Tlak Příbrami ale nepřišel, naopak ještě mohl skórovat Mikolanda. Mladá Boleslav tak zaslouženě vyhrála 2:1.

Mladá Boleslav tak zůstane čtvrtá. Výhrou tak smazala ztrátu na Spartu a Liberec. Příbram zůstane patnáctá a dále má vážné sestupové starosti.

Mladá Boleslav – Příbram 2:1 (2:0)
Góly: 27. Pecka 1:0, 37. Poláček 2:0, 83. Otepka z penalty 2:1 Rozhodčí: Kocián - Kordula, Košec
ŽK: Ĺ evinský, Rajnoch - Halama, Kropík, Řezníček, Ĺ merda Diváků: 4415
Ml.Boleslav: Miller - Ĺ evinský, Rajnoch, Kopic, Nesvadba (54. Rolko)- Ordoš (21. Sedláček), Abraham, Marějovský, Poláček - Holub (86. Mikolanda), Pecka
Příbram: Pařízek - Lesák, Halama, Navrátil, Kropík - Vaculík (64. Eismann), Jungr (88. Huňa), Sviták (42. Rilke), Otepka, Ĺ merda - Řezníček