Zpět na » Synot liga » Olomouc - Plzeň 1:3 (0:1)

Synot liga - Olomouc - Plzeň 1:3 (0:1)

0

08.04. - Dnes se potvrdilo, že se na jaře Olomouci vůbec nedaří, v jarní části ještě nezískal ani jeden bod. Klub z Hané je nejhorším týmem jara a dnešní porážkou od Kladna 1:3 klesl o jedno místo v tabulce, když jej Zlín přeskočil díky cennému vítězství nad pražskou Spartou.

Hosté si vytvořili první solidní šanci utkání, když ve 4. minutě Malchárek pálil míč ze vzdálenosti 20m, ale míč letěl zhruba dva metry od pravé tyče Vojáčkovy branky.
Po čtvrthodině hry se Plzeňští radovali z vedoucího gólu zásluhou Martina Filla, který přijal přihrávku na malé vápno od Malchárka a pohotově dorazil míč do poloprázdné brankové konstrukce – 0:1.
Domácí fotbalisté byli tímto gólem zaskočeni a hosté nadále útočili.
Hanáci mohli v 25. minutě zahrozit hostující bránu, kterou střežil Daněk. Po písknuté Malárově ruce dva metry za pokutovým územím domácí zahrávali trestný kop. A Janotka, který byl exekutorem této standardní situace, měl šanci srovnat skóre, ale jeho míč mířící k levé tyči vyboxoval s obtížemi gólman Daněk na roh.
V první půli byl aktivnější celek z Plzně a zaslouženě vedl 1:0 na Andrově stadionu.
Olomoučtí se snažili ve druhém poločase vyrovnat stav, ale plzeňská obrana byla velmi pozorná.
V 55. minutě přišla sporná situace v pokutovém území, když domácí Pulkert byl faulován, ale rozhodčí nechal hru dál pokračovat. Na stadionu jiskřily emoce a diváci dokonce házeli předměty na hřiště.
Nastavovalo se až osm minut na konci utkání, protože se nějakou dobu nehrálo kvůli házení předmětů na trávník od diváků. V závěrečných minutách duelu padly v Olomouci až tři branky. Ta první přišla v 90. minutě, kdy po Jarolímově trestném kopu se dostal míč k plzeňskému Krbečkovi, který pohotově dopravil míč do brány – 0:2
Poté hostující Psohlavec potvrdil vítězství svého mužstva gólem na 3:0. O několik sekund olomoucký Schulmeister upravil kosmeticky skóre na 1:3. Plzeň si zaslouženě odváží z Hané tři body.