Zpět na » Synot liga » Žižkov porazil Jihlavu

Synot liga - Žižkov porazil Jihlavu

0

08.04. - Viktoria Žižkov porazila v nedělním šlágru Jihlavu 2:1 a rázně tak zaútočila na postup do 1. Gambrinus ligy. Naopak hosté si pořádně zkomplikovali boj o postup. Na druhou tým tabulky HFK Olomouc ztrácejí už čtyři body. V dalších nedělních utkání zvítězili Blšany a Bystrc se rozešla smírně s Ăšstí nad Labem.

Samotný zápas začal ve velkém stylu. První šanci měl jihlavský Ondřej Ĺ ourek. Jeho hlavičku však vyrazil domácí gólman Bartalský. Po té se snažili střílet i domácí, ale Rzeszoto v brance Jihlavy se nachytat nenechal. První gól tak přišel v 16. minutě. Petr Ĺ vancara nikým neatakován v pokutovém území poslal míč do sítě. Ĺ vancara se tak odvděčil trenérovi Skalbovi za důvěru. V minulých zápasech začínal totiž zápasy na lavičce. Odpověď Jihlavy přišla brzy. Ve 20. minutě se k míči dostal Theo Gebreselassie a vyrovnal na 1:1. Po té měli šance pouze domácí, ale do poločasu už skórovat nedokázali.

Druhá půle začala tak jak skončila ta první, to znamená převahou Žižkova. Kalod a Gula však své šance nevyužili. Jihlava vyrážela k nebezpečným brejkům, jeden z nich zakončil Petr Vladyka. Míč však letěl kousek nad břevnem. Hosté postupně odcházeli fyzicky a tím pádem narůstal tlak domácích. Zužitkovat se jim ho povedlo v 77. minutě, kdy se prosadil Adrian Gula. V závěrečných minutách se Jihlava pokoušela o tlak, ale šance si nevytvořila. Utkání tak skončilo 2:1.

Žižkov tak zůstává stále první a na třetí týmy mají náskok už osmi bodů. Velmi hlasitě tak klepají na prvoligovou bránu. Do konce ligy však zbývá ještě deset zápasů a stát se může cokoli.

Naopak Jihlava si svůj postupový cíl značně zkomplikovala. Druhý tým tabulky jí stále uniká. Ztrácejí už čtyři body. Navíc oběma týmům v boji o postup přibyl další velký konkurent Bohemians 1905.

Žižkov - Jihlava 2:1 (1:1)

Góly: 12. Ĺ vancara 1:0, 20. Gebreselassie 1:1, 77. Gula 2:1
Rozhodčí: Jílek - Ubias, Hrubeš ŽK: Vít, Kadlec Diváků: 1620
Žižkov: Bartalský - Kučera, Ĺ ťastný, Labant, Král – Novotný, Guĺa, Jambor, Kušnír – Kalod (90.Procházka), Ĺ vancara (80. Demjan)
Jihlava: Rzesoto - Gebreselassie (46. Bartoš), Ĺ ourek, Vít (80.Gorol) , Kadlec - Veselý, Vladyka, Cihlář, Malínek (67. Rabušic) - Faldyna, Svoboda

Tabulka čela 2.ligy:
1. Žižkov 38:14 44b
2. HFK Olomouc 27:9 41b
3. Jihlava 31:15 37b
4. Bohemians 1905 26:15 37b

V dalším utkání dokázali Blšany otočit nepříznivý vývoj z 0:1 na 2:1. V posledním utkání 20. kola remizoval Bystrc s Ăšstí nad Labem 1:1.

Blšany - Čáslav 2:1 (0:1)
Góly: 8. Klesa 0:1, 66. Smejkal 1:1, 68. Rosendo 2:1 Rozhodčí: Ĺ těrba - Teuber, Bílek
ŽK: Milan Zachariáš, Jedinák - Haniak, Broschinský, Klesa. Diváků: 721.
Blšany: Svoboda - Milan Zachariáš, Novotný, Poláček, Rosa - Loos (46. Rosendo), Pilař, Jedinák, Krejčík (59. Kožíšek) - Bogdanov (90. Ĺ iml), Smejkal
Čáslav: Ĺ venger - Gross, Ĺ rámek, Mráz, Razim - Podrázký, Broschinský, Haniak (74. Kurak), Kunášek - Klesa, Jirouš (69. Michal Zachariáš)

Bystrc - Ăšstí nad Labem 1:1 (0:0)