Zpět na » Synot liga » Plzeň desátou výhrou v řadě ukončila devítizápasovou sérii neporazitelnosti Klokanů

Synot liga - Plzeň desátou výhrou v řadě ukončila devítizápasovou sérii neporazitelnosti Klokanů

Plzeň desátou výhrou v řadě ukončila devítizápasovou sérii neporazitelnosti Klokanů © uefa.com - Michal Ďuriš

0

12.03. - REVIEW Plzeňská Viktoria porazila dvěma góly Michala Ďuriše Bohemians 2:0 a desátou výhrou v řadě před zítřejším zápasem Sparty v Olomouci navýšila náskok v čele tabulky Synot ligy na devět bodů. Bohemians naopak po porážce ukončili svoji šňůru devítí zápasů bez porážky.

Plzeň 2:0 Bohemians

Góly: 36. a 56. Ďuriš

Plzeň: Kozáčik - Matějů, Hubník, Hejda, Limberský (46. Petržela) - Hrošovský, Hořava - Rajtoral, Kolář (79. Vaněk), Kovařík - Ďuriš (87. Holenda

Bohemians: Fryšták - Čögley, Krch, Šmíd, Prošek - Švec - Čížek (85. Acosta), Hubínek, Jirásek (85. Mikuš), Mosquera - Schick (85. Akulinin)

Trenér hostů Pivarník kvůli hrozbě čtvrté žluté karty překvapivě nechal jen na lavičce brankářskou jedničku Zlámala a mezi tyčemi v lize poprvé za Bohemians nastoupil náhradník Fryšták.

Poprvé se zapotil ve třinácté minutě, kdy vyrazil Hrošovského střelu. Ještě více se hostující gólman blýskl o čtyři minuty později. Po Kovaříkově centru zůstal na malém vápně osamocený Rajtoral, ale trefil jen Fryštáka a v den svých 30. narozenin nenavázal na trefu z minulého kola.

Vzápětí měli gólovou šanci i hosté. Limberský chyboval, špatnou přihrávkou poslal do úniku Schicka, ale toho vychytal Kozáčik. Na druhé straně v 25. minutě hlavičkoval po rohu Hejda a za již překonaným Fryštákem vyhlavičkoval míč z čáry Krch.

Viktoria se dočkala vedoucí trefy devět minut před pauzou. Prošek, který dnes na levé straně hostující zálohy nahradil Havla, se zapomněl při snaze "klokanů" o vystavení domácích do ofsajdu a následný Kovaříkův centr doklepl do sítě Ďuriš. Po střelecky nepovedeném úvodu jara skóroval v druhém utkání po sobě.

Ještě do pauzy mohli Západočeši po podobné akci zvýšit, ale tentokrát Ďuriš po Kovaříkově centru minul odkrytou branku. Pojistit náskok se Plzni povedlo až v 56. minutě. Petržela, jenž po přestávce nahradil Limberského, postupoval po Kolářově vysunutí do brejku dva na jednoho, přihrál Ďurišovi a ten nemohl minout prázdnou branku. Slovenský útočník dal čtrnáctý gól v ligové sezoně a o dvě trefy vévodí tabulce střelců.

Domácí po druhé brance nadobro převzali otěže utkání a mohli skórovat i víckrát. Kolářova dorážka ale neplatila kvůli ofsajdu a Kovaříkovu stoprocentní šanci zneškodnil s přispěním břevna Fryšťák. Hosté už Kozáčika neohrozili a zaujali jen trojitým střídáním v 85. minutě.

Plzeňští nastoupili do dnešního utkání se změněnými jmenovkami na dresech. V rámci charitativní akce měli na zádech jména jedenácti osobností Plzeňského kraje včetně hasiče, který zachránil život kolegovi, policistky či handicapovaných fanoušků Viktorie.