Zpět na » Synot liga » Zlín vyšel na jaře popáté naprázdno, na Slavii prohrál 0:1. Jablonec překvapivě ztratil bod doma s posledním Baníkem

Synot liga - Zlín vyšel na jaře popáté naprázdno, na Slavii prohrál 0:1. Jablonec překvapivě ztratil bod doma s posledním Baníkem

Článek
Zlín vyšel na jaře popáté naprázdno, na Slavii prohrál 0:1. Jablonec překvapivě ztratil bod doma s posledním Baníkem © slavia.cz - Tomáš Souček dal jediný gól Slavie

1

11.03. - REVIEW Pražská Slavia udržela i ve třetím domácím ligovém zápase po zimní přestávce stoprocentní bilanci. Z Edenu odjížděl tentokrát z prázdnou Zlín, jenž podlehl 0:1 brzkým gólem Součka. Pro Zlín to byla pátá jarní porážka a zatím je v roce 2016 zcela bez bodu. Překvapení se zrodilo v Jablonci. Domácí celek, jenž neskrýval ambice na pohárovou Evropu, jen remizoval s posledním Baníkem Ostrava 1:1.

Slavia 1:0 Fastav Zlín

Gól: 6. Souček

Slavia: Pavlenka - Mikula, Latka, Deli, Jablonský - Hušbauer (59. Piták), Souček - M. Vukadinovič, Kenija (69. Mešanovič), Zmrhal (83. Štohanzl) - Škoda

Zlín: Dostál - Pazdera (52. Malý), Hájek, Jugas, Matejov - Hubáček - V. Vukadinovič, Holík (87. Jordan), Diop (70. Fantiš), Koreš - Poznar

Pražanům na lavičce scházel trenér Dušan Uhrin mladší, který dostal dvouzápasový trest za vykázání na tribunu kvůli hanlivým výrokům na adresu rozhodčího v Mladé Boleslavi. V roli hlavního kouče ho zastoupil Petr Čuhel.

Slávistům výborně vyšel úvod utkání. V šesté minutě zahrával rohový kop Hušbauer a nepokrytý Souček hlavou s pomocí břevna překonal gólmana Dostála.

Nováček mohl téměř okamžitě odpovědět. Domácí brankář Pavlenka, který opět zastoupil zraněného Berkovce, špatně rozehrál, k míči se dostal Diop, ale svému bývalému klubu gól nedal, protože jeho tečovaná střela skončila těsně mimo.

Pražané poprvé v jarní sezoně nastoupili v základu pouze s jediným hrotovým útočníkem Škodou a ten mohl v 21. minutě zvýšit, jenže v samostatném úniku trefil pouze brankáře Dostála a nezlomil čekání na první jarní gól.

Do základní sestavy Slavie se vrátili stoper Latka a střední záložník Kenija, který patřil v první půli k nejlepším hráčům na trávníku. Krátce po Škodově šanci měl v dobré pozici dost času na zakončení, ale přestřelil a za další chvíli povedenou ranou rozezvučel břevno.

Po přestávce přestala být převaha domácího týmu tak výrazná a Zlín se začal osmělovat. Velkou šanci na vyrovnání měl v 57. minutě Vukadin Vukadinovič, který nastoupil proti bratru Miljanovi ze Slavie. Po centru hlavičkoval sám, ale jen do Pavlenky.

Domácí se museli až do poslední chvíle strachovat o tři body, ale Zlín žádnou akci nedotáhl. Přesto někteří fanoušci po závěrečném hvizdu ohodnotili výkon Slavie pískotem.