Zpět na » Synot liga » Opava dál vítězí

Synot liga - Opava dál vítězí

0

06.04. - Fotbalisté Opavy si připsali již svou čtvrtou jarní výhru, když dokázali porazit Vítkovice 2:0. Na jaře Slezané inkasovali pouze jednou.

Samotné utkání začali aktivněji Vítkovice. Ale Černý ani Jandík nedokázali domácí poslat do vedení. Po té měli šance i hosté, ale ty v poslední chvíli zblokovala vítkovická obrana nebo zasáhl brankář Kello. V první půli měli více ze hry domácí, kteří pořád bojují o záchranu. Opavě se na konci druhé půle zranil Jelínek, kterého nahradil Víšek.

Začátek druhé půle přinesl opatrnou hru, žádný tým nechtěl zbytečně inkasovat. Opava si postupně začala vytvářet převahu a s ní přicházeli i standardní situace. Ujala se ta ze 63. minuty. Kello vyboxoval míč k volnému Víškovi a ten lobem z 25 metrů dostal Opavu do vedení. Po inkasovaném gólu domácí ještě více znervózněli a bodový zisk se jim začal pomalu vzdalovat. I díky nervozitě neproměnili slibné příležitosti Langer a Novák. Definitivní tečku tak dal zápasu Libor Kozák, který dokázal zužitkovat roh Partyše. Opava tak dala oba góly ze standardních situací a ve druhé půli domácí Vítkovice přehrála.

Díky čtvrté jarní výhře se Opava vyhoupla průběžně na páté místo se ziskem třiceti bodů. Opavští nechtěli mít před jarní částí problémy se záchranou a tento cíl plní na jaře v míře vrchovaté. Za to domácím Vítkovicím se na jaře nedaří. V jarní části si připsali jen čtyři body a teoreticky se může stát, že spadnou na poslední místo v tabulce. Každopádně cesta za záchranou ve 2. lize bude ještě hodně dlouhá a trnitá.

Vítkovice – Opava 0:2 (0:0)

Góly: 63. Víšek 0:1, 88. Kozák 0:2.
Rozhodčí: Čecháček - Hájek, Marek Bez žlutých karet. Diváků: 1740.
Vítkovice: Kello - Černý, Pavlík, Hromkovič, Mikulenka (79. Severa) - Valášek (74. Kozačuks), Motyčka, Ĺ vec, Novák - Jandík, Kroker (61. Langer)
Opava: Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek (40. Víšek) - Partyš, Wirth,