Zpět na » Synot liga » Sparta otočila nepříznivý vývoj zápasu a ve Zlíně vyhrála 2:1, plný bodový zisk si připsala i posílená Slavia

Synot liga - Sparta otočila nepříznivý vývoj zápasu a ve Zlíně vyhrála 2:1, plný bodový zisk si připsala i posílená Slavia

Sparta otočila nepříznivý vývoj zápasu a ve Zlíně vyhrála 2:1, plný bodový zisk si připsala i posílená Slavia © youtube.com - Josef Šural

0

13.02. - REVIEW Pražská Sparta dokázala zvítězit v úvodním zápase ligového jara na zlínské Letné, přestože po úvodní části prohrávala golem Tomáše Hájka. Ve druhé půli ale ve velmi rychlém sledu dokázal nejprve vyrovnat Jakub Brabec z rozehraného trestného kopu a z další standardky, rohového kopu, otočil stav Josef Šural. Tři body brala i Slavia. Zdolala Brno 2:0, góly dali Mešanović a Bílek.

Zlín 1:2 Sparta Praha

Góly: 45. Hájek - 58. Brabec, 59. Šural

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov - V. Vukadinovič, Živulić, Janíček (22. Holík), Koreš (83. Bartolomeu) - Poznar, Diop (61. Fantiš)

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Mario Holek, Costa - Josef Šural, Dočkal (84. Juliš), Mareček, Matějovský (90+2. Vácha), Frýdek - Lafata

V sestavě Sparty se z nových posil objevili obránce Zahustel a na levé straně zálohy Šural. Trenér Ščasný ve středu pole upřednostnil Marečka místo Váchy a Matějovského za Krejčího. Domácí kouč Páník zařadil na hrot útoku novou posilu Diopa.

Zlínská taktika vycházela z pozorné defenzívy doplněné rychlým přechodem do protiútoků. Mírná územní převaha Sparty ve středu pole většinou končila na nepřesné kombinaci. Jedinou výjimkou byly akce po pravé straně, které zakládal Zahustel. Po jeho průniku v 8. minutě Dočkal přestřelil. Také u zárodku další slibnější příležitosti Pražanů stál únik Zahustela, jeho centr vystihl brankář Dostál.

Zlín se po půlhodině hry osměloval k útočnější hře. Ve 34. minutě Poznar hlavou přihrál Diopovi, jenž mířil do brankáře Bičíka. Domácí brankář Dostál stačil ve 40. minutě vyrazit střelu Matějovského. Zlín udeřil těsně před přestávkou. Po rohovém kopu Koreše zůstal před brankou volný Hájek, který hlavou překonal Bičíka.

Na gól do šatny zareagovala Sparta po změně stran drtivým tlakem. Trenér Ščasný stáhl ze hry Lafatu, kterého nahradil Krejčí a na hrot útoku se posunul Šural.

První předzvěstí zvratu byla v 51. minutě po Krejčího trestném kopu hlavička Zahustela, která se odrazila od jedné tyče do druhé a následně do pole. V 58. minutě po Dočkalově centru Brabec hlavou vyrovnal a o dvě minuty později Dočkalův roh přizvedl hlavou Zahustel a volný Šural dal druhý gól Sparty.

Zlín se ještě v závěru ze šoku vzpamatoval. Vyrovnat se mu ale nepodařilo. Navíc dohrával poslední tři minuty bet vyloučeného Bartolomeua, který prohrál běžecký souboj s Krejčím a za jeho stažení dostal červenou kartu. Sparta už těsné vítězství uhájila.

Slavia 2:0 Brno

Góly: 15. Mešanovič, 42. Bílek

Slavia: Berkovec - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič (86. Štohanzl), Hušbauer, Zmrhal - Železník (88. Barák), Mešanovič (90. Mikula)

Brno: Melichárek - Hyčka, Košťál, Jovanovič, Keresteš - Brigant (78. Vávra), Malík, Chrien (81. Lacko), Michal Škoda (62. Pašek) - Zavadil - Řezníček

Na jarní premiéru posíleného slávistické týmu dorazilo do Edenu dvanáct tisíc diváků. Ti viděli v základní sestavě domácích čtyři z osmi nových tváří - obránce Bořila, záložníka Hušbauera a duo útočníků Mešanoviče s Železníkem, kteří zastoupili zraněného kanonýra Škodu. Jen na lavičce zůstal kapitán Latka a místo něj na stoperu hrál s páskou Bílek.

Slávisté měli od začátku územní převahu a po čtvrthodině otevřeli skóre. Po Jablonského centru z přímého kopu šel do souboje s brněnským gólmanem stoper Deli a odražený balon pohotově poslal do sítě Mešanovič. Bosenský kanonýr skóroval hned v prvním soutěžním duelu za Slavii a připsal si devátou branku v ligové sezoně.

Zahanbit se nechtěla nechat ani druhá útočná posila červenobílých Železník, kterého nejprve vychytal Melichárek a poté pálil nad. Tři minuty před pauzou už domácí navýšili vedení. Po rohovém kopu vyhrál hlavičku Souček a Bílek hlavou protlačil balon za čáru.

Po změně stran dostali Pražané balon do sítě potřetí, ale Železník tečoval Součkovu střelu v těsném ofsajdu. Až v 52. minutě poprvé výrazně zahrozilo Brno. Zavadil z přímého kopu z velkého úhlu mířil přímo do branky a domácí gólman Berkovec jeho pokus s námahou vyrazil. Na druhé straně nebezpečně pálil Zmrhal.

Slávisté dobrý výkonem potvrzovali vydařenou přípravu, v níž vyhráli devět z deseti duelů. Další gólovou šanci měl Mešanovič, ale střela mu nesedla a jen trefil Melichárka. V 73. minutě hostující Jovanovič po rohu protlačil míč do sítě, jenže sudí Kocourek jeho trefu k překvapení Zbrojovky neuznal kvůli faulu. V závěru už domácí tři body v klidu uhlídali.