Zpět na » Synot liga » Boleslavský Kalabiška: Nahradit Skaláka je velká zodpovědnost

Synot liga - Boleslavský Kalabiška: Nahradit Skaláka je velká zodpovědnost

Boleslavský Kalabiška: Nahradit Skaláka je velká zodpovědnost © fksenica.eu - Jan Kalabiška

0

Líbilo se

08.02. - Jako dosud poslední zimní posilu získali fotbalisté Mladé Boleslavi záložníka Jana Kalabišku ze Senice. Devětadvacetiletý nejlepší střelec minulé sezony slovenské ligy by se měl ve středočeském klubu pokusit nahradit reprezentanta Jiřího Skaláka, který přestoupil do anglického Brightonu.

"Bylo mi řečeno, že bych se sem asi už pak nedostal, kdyby Jirka neodešel. Takže je to asi taková, dá se říct, náhrada. Chtěl jsem si vzít i desítku, když byla volná, ale nakonec jsem do toho nešel," řekl Kalabiška s úsměvem v rozhovoru s ČTK a deníkem Sport.

"Určitě je to velká zodpovědnost nahradit takového hráče jako Jirku. Budu se snažit ho co nejlíp zastoupit, abychom udělali dobré umístění v lize a pak měli i dobré výsledky v pohárech. Je to pro mě zatím největší výzva, co jsem zažil, a těším se na to," doplnil Kalabiška.

Angažmá v Boleslavi je pro něj dosavadním vrcholem. "Od začátku kariéry to tak postupně po schůdku dávám nahoru. Zatím je to asi určitě nejlepší klub, kde jsem byl. Takový top klub v Česku, takže jsem rád, že jsem dostal tuhle možnost a doufám, že se mi bude dařit i týmu," řekl odchovanec Neratovic, který hrával i za Libiš, Příbram, Brno a Vlašim.

"Původně jsem preferoval zahraničí, měl jsem i nějaké zahraniční nabídky, ale pak jsem se pobavil doma s přítelkyní, že bychom mohli být zase chvíli blízko našim. Boleslav byla taková nejlepší volba," dodal.

V minulé sezoně se stal s 19 góly společně s Matejem Jeličem nejlepším střelcem slovenské ligy. "To byla taková životní sezona, skoro všechno mi tam padlo. To už asi nezopakuju, ještě v Čechách, kde je větší konkurence a kvalitnější liga než na Slovensku. Na toho (nejlepšího) střelce to asi nebude, byl bych rád za každý gól, který by pomohl k výhře. A doufám, že jich bude co nejvíc," uvedl Kalabiška.

Ze Senice se mu neodcházelo lehce. "Byl jsem tam čtyři a půl roku, doufám, že jsem tam nějakou stopu zanechal, že si mě budou chvíli pamatovat. Našel jsem si tam i rodinu. Neodcházelo se mi lehce, bylo to narychlo. Myslím ale, že se tam budeme vracet často, budeme tam mít asi i baráček, takže ještě bude dost času užít si Senice," usmál se.

V dnešní generálce před jarem proti Táborsku nastoupil v 56. minutě. "Docela jsem se cítil dobře na to, že jsem hrál poprvé s novým týmem. Myslím, že jsem celkem slušně naskočil. Trenér mi říkal, že chtějí hrát útočně, dali i nejvíc gólů, tak doufám, že mi to bude sedět. Jsou tu super fotbalisti, kteří už něco dokázali. Máme tu dobré kluky, kteří by mi to mohli připravit, nebo i já jim," dodal Kalabiška.

Kam dál?

Jan Preisler / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články