Zpět na » Synot liga » FC Viktoria Plzeň - FC Tescoma Zlín 2:0 (0:0)

Synot liga - FC Viktoria Plzeň - FC Tescoma Zlín 2:0 (0:0)

0

01.04. - FC Viktoria rozhodla o svém vítězství oběma brankami až v druhé půli utkání. I přes slušný výkon Zlína, který už 33 zápasů v řadě na hřišti soupeře nedokázal radovat se z vítězství. Zdá se, že valašský tým bude mít velké problémy udržet se v nejvyšší tuzemské fotbalové soutěži.

Od prvních minut oba celky začaly hrát opatrně, domácí se pokoušeli více kombinovat, ale proti velmi dobře propracované defenzívě hostujícího týmu nemohli uspět.
První velká šance utkání přišla v 16. minutě, kdy zlínský Ĺ mahaj po rohovém kopu se dostal ke střele z rohu malého vápna, ale plzeňský brankář Daněk ránu zlikvidoval.
Obrovskou šanci měl hostující Vyskočil, který běžel sám na plzeňskou branku, před Daňkem pak vystřelil, ale ten skvěle polapil střelu zlínského útočníka.
V první půli, která skončila nerozhodně 0:0, byli hosté jednoznačně aktivnějším týmem než domácí.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení nekvalitního fotbalu. Hra byla totiž plná nepřesností na obou stranách.
Necelých pět tisíc diváků se mohlo radovat v době, kdy běžela na tabuli 76. minuta. Domácí záložník Róth poslal míč do malého vápna Vladimíru Malárovi, který otevřel skóre zápasu. Zlín se snažil odpovědět na inkasovaný gól, ale i s posílenou ofenzívou byl marný.
Posledních deset minut před koncem duelu byla hostující Tescoma navíc oslabena o jednoho hráče, když Vlastimil Vidlička obdržel červenou kartu.
V závěru utkání David Limberský rozhodl o vítězství plzeňského týmu druhým gólem do zlínské sítě, a tak ukončil snažení zlínských hráčů o vyrovnání.

Plzeň podle papírových předpokladů bere všechny tři body, zatímco Zlín odjíždí tradičně z venkovního prostředí s prázdnou.