Zpět na » Synot liga » SK Kladno - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

Synot liga - SK Kladno - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

0

01.04. -

Kladenští fotbalisté si připsali na jaře třetí remízu. Narozdíl od předchozích dvou zápasů tentokrát Kladno dalo gól a s Baníkem Ostrava remizovalo 1:1. Naopak Baník poprvé na jaře nevyhrál.

Domácí měli Baníku co oplácet, na podzim mu na Bazalech podlehli 1:5. Kladno bojuje o záchranu a body potřebuje jako sůl. Nicméně bez vstřelených branek se vyhrávat nedá, a proto v předchozích dvou jarních utkáních pouze remizovalo 0:0. Baník Ostrava si chtěl prodloužit vítěznou šnůru k tomu, aby se opět mohl přiblížit pohárovým příčkám.

Slunečné počasí fotbalu přálo, a tak diváci na Kladně viděli poměrně pěkný fotbal. Ăšvodní šanci si vytvořili hosté. To Magera patičkou přiťuknul nejlepšímu ligovému střelci Střihavkovi a ten protáhl domácího gólmana Pavlíka. Za dvě minuty zahrozilo Kladno, ale před Kalinou stihl zakročit hostující brankář Vašek.

O minutu později se do slibné příležitosti opět dostal Baník Ostrava. Aktivní Magera uvolnil Lukeše, který přihrávkou hledal Střihavku, ale v poslední chvíli se do ní vrhnul brankář Kladna a akci zneškodnil. A o pár chvil později chyboval ostravský stoper Klimpl, kdy ho v pokutovém území obral o míč Radzinevičius a jeho střelu perfektně lapil Vašek.

Po úvodních šancích se hra zklidnila další akce či střely obou týmů nemohly ohrozit ani jednu branku. Až v po půlhodině hry domácí útočník Radzinevičius hlavičkoval pouze do gólmana Baníku. Poté se už první poločas dohrál bez vážnějších příležitostí.

Druhá půle začala tlakem domácího mužstva, který vyvrcholil vedoucím gólem. Nejprve ještě v 48.minutě Kladenští nadvakrát nepřekonali Vaška. O pět minut později se v pokutovém území do šance probíjel Veleba a jeho průnik zastavili nedovoleným zákrokem Klimpl s Řezníkem. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Hamouz a Kladno vedlo.

Domácí branka povzbudila a následujících deset minut diktovali tempo oni. Hráli často s míčem a ostravští fotbalisté si museli pomáhat nedovolenými zákroky, za které byli trestáni žlutými kartami.

V 64.minutě mohli vést domáci 2:0. Ovšem Veleba neprostřelil vynikajícího ostravského brankáře a skóre se neměnilo.

Ostravští hráči poté vyrovnávali hru a pokoušeli se dostávat do šancí. Jejich snažení se jim vyplatilo v 80.minutě, kdy Rajtorala v pokutovém území skolili obránci a následnou penaltu se štěstím proměnil Střihavka, který dal svůj desátý gól v sezoně.

Závěr byl velmi hektický. Hosté mohli dát vítězný gól a domácí fanoušci se zas zlobili, že se měla proti Baníku kopat penalta. Skóre se ale nezměnilo a utkání skončilo nerozhodně 1:1.

SK Kladno - FC Baník Ostrava 1:1 (0:0)

B: 53.Hamouz (pen.) - 80.Střihavka (pen.)

Kladno: Pavlík - Pončák(46.Farbák, Ĺ imůnek, Killar, Hamouz - Cigánek, Strnad, Simpson, Kalina - Radzinevičius, Veleba (71.Gecov)

Baník: Vašek - Řezník, (76.Mičola), Bystroň, Klimpl, Čoupek - Rajtoral, Lukeš, Marek, Varadi (58.Metelka) - Střihavka, Magera (66.Mišinský)

Rozhodčí: Franěk

Diváci: 2 920