Zpět na » Synot liga » 1. FC Slovácko - Dynamo ČB 0:1 (0:1)

Synot liga - 1. FC Slovácko - Dynamo ČB 0:1 (0:1)

0

31.03. - Fotbalisté 1. FC Slovácka jsou v krizové situaci. Doma podlehli Českým Budějovicím 0:1 a vidina záchrany se opět velmi vzdaluje. Mnoho odborníků považovalo tento zápas pro Slovácko jako klíčový. Jihomoravané ho ale nezvládli.

Na útulný stadion v Uherském Hradišti si našlo cestu poměrně dost diváků. Ti ale domů odcházeli smutní, jelikož jediná branka utkání padla do sítě Slovácka.

Domácí začali utkání aktivněji a v úvodu kopali čtyři rohy. Ovšem nebezpečí z nich moc nehrozilo.

Ve 13.minutě udeřili hosté. A gól to byl nádherný. Hostující hráč Černý napálil míč asi z pětadvaceti metrů a domácí gólman se po něm marně natahoval, protože ten skončil v horním růžku jeho svatyně.

Inkasovaný gól domácí samozřejmě zbrdil v jejich ofenzivní snaze. Naopak v 19.minutě měli šanci Jihočeši, když střela z kopačky Žižky minula jen těsně levou tyč domácích.

Poté hrozilo domácí Slovácko. Nejprve v 25.minutě zahrozil přímo z rohu Görner a o pár minut později střílel z hranice pokutového území Mareš. Jeho střelu však lapil hostující Křížek.

Přestože se domácí snažili v závěru poločasu stupňovat tlak, vyložené šance si nevytvořili a první poločas tak prohráli.

Budějovice vstoupily do druhé půle obrovskou příležitostí, když Poborský přihrál Volešákovi, ten z hranice šestnáctky vypálil střelu, která těsně minula pravou tyč.

Domácí se i nadále snažili dobýjet budějovickou branku, ale hosté perfektně bránili a zápas si hlídali. Slovácko si nemohlo vytvořit vážnější šanci a střely domácích absolutně nemohly ohrozit branku, kterou hájil Křížek.

Až v posledních deseti minutách se začaly dít věci. V 81.minutě Volešák nepřekonal Drobisze. A za čtyři minuty ho to mohlo mrzet. Po rohovém kopu Ivany hlavičkoval pod břevno neobsazený Ĺ imáček, brankář Křížek však míč se štěstím vytáhl na další roh. O minutu později pak Volešák spálil svou třetí vyloženou šanci v druhém poločase.

Hosté už si poté vedení pohlídali a odvážejí si z hřiště Slovácka cenné tři body.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)

B: 13. Černý

Slovácko: Drobisz - Němčický, Ĺ uškavčevič, Ineman, Lysoněk (73.Kubáň) - Mareš, Kúdela (63.Ĺ imáček), Görner, Racko - Ivana, Brožík

Budějovice: Křížek - Plocek, Skála, Kladrubský, Peroutka - Poborský, Žižka (79.Dvořák), Volešák, Černý - Holenda, Táborský (90.Adamec)

Rozhodčí: Racek