Zpět na » Synot liga » Opava i Sokolov dokázali vyhrát

Synot liga - Opava i Sokolov dokázali vyhrát

0

31.03. - Sokolov dokázal porazit vedoucí Žižkov a připsal si tak první jarní výhru. Poprvé na jaře také vstřelili více jak jeden gól.

Oba sobotní zápasy navštívilo kolem 3000 diváků, což je na druhou ligu slušná návštěvnost. Opava i Sokolov mají hned po pražských Bohemians 1905 nejnavštěvovanější domácí zápasy. V obou případech domácí fanoušci pomohli svému týmu k výhře.

Opava vstřelila gól již po třinácti vteřinách, když na konci akce stál Libor Kozák. Ve 26. minutě přidal druhý gól Rostislav Kiša a bylo prakticky po zápase. Ăšstí obranu Opavy nijak neohrožovalo. Navíc domácí Partyš si dovolil neproměnit penaltu. Další šance Opavy zůstali nevyužity, a tak domácí zaslouženě zvítězili 2:0. V tabulce tak mají 27 bodů a na jaře ještě nepoznali chuť porážky, když ztratili body pouze za remízu na Žižkově.

Opava – Ăšstí nad Labem 2:0 (2:0)
Góly: 1. Kozák 1:0, 26. Kiša 2:0 Rozhodčí: Szarowski - Vysloužil, Santarius.
ŽK: Sedlák, Fousek, Palša, Džuban (Ăšstí) Diváků: 3089
Opava: O. Novák - Kolínek, Pejša, Mezlík, Jelínek - Partyš, Wirth, Kiša, Zapletal (73. Halaška) - Janoviak (73. Víšek), Kozák
Ăšstí nad Labem: R. Novák - Palša, Džuban, T. Novák, Hanzlík (49. Vondrášek) - Sigmund, Zoubele, Martykán, Sedlák - Procházka, Fousek

Domácí Sokolov nastoupil překvapivě se třemi útočníky. A ofensivně laděná sestava se mu vyplatila. Ve 26. minutě našel Szabo Petra Ĺ torfu a bylo to 1:0. Z vedení se domácí radovali jen deset minut. Adrian Guľa zakroutil přímý volný kop k překvapení všech až do branky. Ve druhém poločase chtěl vítězství na svou zvrátil Žižkov. O výsledku však rozhodla 82. minuta, kdy domácí Zdeněk Koukal nekompromisně zavěsil do levého rohu Žižkovské branky. Sokolov si tak připsal první jarní výhru. Naopak Žižkov prohrál, ale první v tabulce 2. ligy zůstane i po 19. kole.

Sokolov – Žižkov 2:1 (1:1)
Góly: 26. Ĺ orfa 1:0, 36. 1:1, 82. Koukal 2:1
Rozhodčí: Adam, Jiřík, Douda. Hrálo se bez karet Diváků: 2730.
Sokolov: Kubásek - Mach, Huber, Němeček, Kura - Jiráček, Gába, Szabo (74. Čada) - Koukal, Mlika (61. Kocourek), Ĺ orfa
Žižkov: Bartalský - Grznár (85. Blaha), Labant, Ĺ ťastný, Kučera - Jambor, Král, Novotný, Guľa, Kušnír (63. Ĺ vancara) - Kalod