Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Opava 3:0 (1:0)

Synot liga - Bohemians 1905 - Opava 3:0 (1:0)

0

23.04. - V souboji na jaře nejlepších a neporažených týmů si Bohemians 1905 poradili s Opavou 3:0. Zápas opět sledovala rekordní návštěva – tentokrát 8016 diváků.

Zápas Bohemians 1905 a Opavy sliboval pěkný fotbal. Setkaly si dvě nejlepší jarní mužstva. Oba týmy ztratily body jen za jednu remízu. Klokany tyto výsledky vynesli na přední příčky a mohou tak reálně pomýšlet na postup. Opava se díky jarním výsledkům dostala těsně pod vedoucí čtyřku.

V Ďolíčku se hrál vynikající fotbal. Jako vždy přišla vynikající návštěva – něco pře osm tisíc fantastických diváků. Ještě v první půli byli vyloučeni oba brankáři. Nejprve Sňozík mimo pokutové území srazil Libora Kozáka, který se řítil sám na branku. O 25 minut později se situace téměř opakoval na druhé straně. Opavský gólman Otakar Novák zahrál rukou mimo pokutové území. Oba týmy tak dohrávali o deseti. Ještě však před prvním vyloučením stihli dát klokani úvodní gól, když Kotyza zamířil přesně k tyči.

Ve druhé půli se Opava snažila vyrovnat, domácí hráli aktivně a využívali každou možnost k ohrožení branky hostů. Největší šanci na vyrovnání měli hosté v 54. minutě Libor Kozák, ale jeho pokus na poslední chvíli zablokoval Rada. O osudu utkání se rozhodlo v 74. minutě, kdy se hlavou trefil Milan Ĺ koda, ten samý hráč pojistil výhru i v nastaveném čase.

Bohemians 1905 tak potřinácté za sebou neprohráli a v tabulce se dotáhnou na Jihlavu. Na HFK mají pořád tříbodové manko.

Opava poprvé na jaře prohrála, v tabulce si však udrží lichotivé páté místo. Slezané zanechali v Praze dobrý dojem, výsledek 3:0 je pro ně trochu krutý.

Bohemians 1905 – Opava 3:0 (1:0)
Góly: 12. Kotyza 1:0, 74. Ĺ koda 2:0, 90. Ĺ koda 3:0. Rozhodčí: Moláček - Tulinger, Teuber.
ŽK: Lukáš, Rada, Ĺ koda - Partyš, Uvíra. ČK: Sňozík - Novák. Diváků: 8016.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Rychlík - Kotyza, Adam, Slezák, Hašek P. (68. Růžička) - Bálek (60. Ĺ koda), Bartek (15. Havránek).
SFC Opava: Novák – Kolínek , Pejša, Mezlík, Uvíra (39. Kovalík) - Partyš, Wirth (86. Halaška), Barteska, Zapletal - Janoviak, Kozák.