Zpět na » Synot liga » Kladno - Liberec 0:1 (0:0)

Synot liga - Kladno - Liberec 0:1 (0:0)

0

23.04. - Liberci se podařilo zvítězit o opět se tak přiblížil k pražským „S“. Pro Kladno nemusí být porážka s Libercem zas až taková ztráta, na dvanáctém místě má k sestupovým příčkám poměrně daleko.

Kladno do utkání nastoupilo s téměř kompletním kádrem. Nemohl akorát nastoupit Radzinevičius, který je ve Středočeském klubu na hostování právě z Liberce a dohoda mezi kluby zakazuje litevskému reprezentantovi nastoupit.

I Liberci se nikdo na poslední chvíli nezranil, a tak Severočeši poslali do utkání očekávanou sestavu.

Kladno bylo v úvodu nebezpečnější, ve 4. minutě se do šance dostával Cigánek, Brezinský ale jeho zasekávačku dokázal zastavit. Na druhé straně střelu Pudila Pavlík pouze vyrazil a z následného druhého rohu Košťál v dobré pozici hlavičkoval pouze do kladenského obránce. Po té se až do konce prvního poločasu odehrávalo vše ve středu hřiště, tím pádem se hrálo prakticky bez šancí. Těsně před poločasem byl nebezpečnější Liberec, ale Pudil z dobré pozice branku překopl. První půle tak skončila zaslouženě 0:0.

Ve druhé půli se začalo hrát prakticky až patnáct minut před koncem, kdy se odehrálo vše podstatné. Nejprve Jan Nezmar zahodil velkou šanci, když mu Papoušek poslal míč přesně na hlavu, ale hlavička libereckého gólmana mířila pouze na gólmana Pavlíka. O tři minuty po té se autové vhazování dostalo až ke Gecovovi, ten se krásně uvolnil a napálil míč do tyče. Kladno v tu chvíli mělo obrovskou smůlu. O výhře Liberce tedy rozhodl čtyři minuty před koncem střídající Blažek, který se položil do centru Papouška. Na závěrečný tlak se už Kladno nezmohlo, navíc Blažek mohl přidat svůj druhý gól.

Kladno zůstane po 24. kole na dvanáctém místě, k sestupovým příčkám má však daleko. Na patnáctou Příbram mají náskok osmi bodů.

Liberec se rázně přihlásil do hry o titul. Před derby se dotáhl na pražská „S“ a tím pádem je situace na čele tabulky velmi zamotaná.

Kladno – Liberec 0:1 (0:0)
Gól: 86. Blažek 0:1. Rozhodčí: Makovička - Handlíř, Gallo
ŽK: Hamouz, Ĺ imůnek, Cigánek - Ĺ inglár, Papoušek. Diváků: 2910.
Kladno: Pavlík - Ĺ imůnek, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek, Strnad, Ĺ elicha (59. Gecov), Kalina - Simpson (78. Kousal) - Veleba (46. Kaciáň).
Liberec: Hauzr - Ĺ inglár, Brezinský, Košťál, Janů - Papoušek, Bílek, Hodúr, Pudil - Nezmar, Parks (56. Blažek)