Zpět na » Synot liga » Most - Brno 4:2 (2:1)

Synot liga - Most - Brno 4:2 (2:1)

0

22.04. - Poprvé v jarní části skóroval Most a to dokonce hned čtyřikrát. Výsledkem je výhra nad Brnem v poměru 4:2.

Do vedení šli hosté ve třinácté minutě po trefě Pavlíka, ovšem mostečtí již v patnácté minutě vyrovnali, když se trefil kapitán Pikl. Do konce poločasu se již dostal Most do vedení, když se trefil i Vozábal. Ve druhém poločase vyrovnal Kuncl, ovšem v závěrečené pětiminutovce se trefili Ĺ típek a Mendy a Most tak letos na jaře poprvé vyhrál.

Most nedal branku již šest zápasů a domácí trenér Ĺ časný tedy zamíchal se sestavou. Na hot poslal vedle Brzeziny překvapivě Pikla, jenž v letošním ročníku hrál ve středu zálohy i na stoperu. Ten také navlékl na rukáv kapitánskou pásku za absentujícího Procházku a ukončil střeleckou impotenci mosteckého týmu.

Přitom po třinácté minutě to krátce vypadalo, že pokud tentokrát Most nedá branku tak znovu prohraje. Ve třinácté minutě obehrál Střeštík Zbončáka a nahrál v leže Pavlíkovi, jenž prostředil domácího čaroděje mezi tyčemi Vaniaka. Z protiútoku však Pikl místo centru vystřelil, čímž překvapil Bureše a vyrovnal.

Po vyrovnávací brance si začali domácí hráči více věřit a začali pěkně kombinovat, do další šance dvě minuty po svém gólu se dostal znovuPikl, tentokráte si však s jeho střelou brankář Bureš poradil. Ve čtyřiadvacáté minutě poté z přímého kopu Pikl těsně minul tyč.

Po půl hodině hry šel sám na brankáře Vaniaka z brejku po kolmé přihrávce Besta, brankář Mostu ho však vychytal. Ovšem za chvíli zahrála domácí obrana ofsajdovou past opět špatně, znovu unikl Besta a našel Oklešťka, jehož střelu však zblokoval Mendy. Poté domácí trenér Ĺ časný poslal na plac místo stopera Hainaulta defenzivního záložníka Schuta a Most znovu získal převahu.

Na konci prvního poločasu potom Most dokázal z územní převahy vytěžit i druhou branku, když Zbončákův centr z levé strany našel Vozábala, jenž dokázal prostřelit Bureše a dostal Most poprvé na jaře do vedení.

Na začátku druhého poločasu však Brno začalo více bojovat a přidalo i na důrazu, což vyústilo ve vyrovnávací branku. Kuncl si naběhl na dlouhý pas, obehrál mosteckého obránce a přehodil i Vaniaka. Po hodině hry mohlo jít Brno do vedení, ovšem Trousil hlavičkoval pouze do tyče.

S přibývajícím minutami na časomíře se však více do hry znovu dostával domácí tým, který si vypracoval i několik vyložených šancí. Nejprve Bureš chytil táhlou střelu Vozábala těsně před brankovou čárou, poté vytěsnil i hlavičku Brzeziny, z následného rohu netrefil bránu přesně Prášil. Pět minut před koncem se však Most dočkal zaslouženého gólu, když Prášilův zakroucený centr přizvedl Ĺ típek a vstřelil vedoucí branku. Vedení tři minuty poté pojistil Mendy, jenž se zorientoval nejlépe ze všech hráčů v nepřehledné skrumáži před brankou Bureše.

Branky: 15. Pikl, 41. Vozábal, 85. Ĺ típek, 88. A. Mendy - 13. Pavlík, 47. Kuncl. Rozhodčí: Jech - Pinkas, Ubias. ŽK: Suchý, Zbončák - Kuncl, Střeštík, Trousil, Mazuch, Polách. Diváci: 5152.

Most: Vaniak - Suchý, Krejčí, Hainault (36. Schut) , Zbončák - Mendy, Vozábal, Prášil, Gašparík (61. Ĺ típek) - Brzezina, Pikl (75. Jendruščák). Trenér: Ĺ časný
Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - Pavlík, Holek, Polách, Okleštěk - Besta, Střeštík (70. Zelenka). Trenér: Mazura.