Zpět na » Synot liga » FK Jablonec 97 - FC Tescoma Zlín 1:1 (0:1)

Synot liga - FK Jablonec 97 - FC Tescoma Zlín 1:1 (0:1)

0

22.04. - Souboj dvou týmů, které chtěli vyhrát, skončil remízou 1:1. Jablonec chtěl vyhrát již jen kvůli tomu, že hrál na domácím hřišti, Zlín potřeboval tři body do boje o záchranu v lize.

Do vedení šli již ve třiadvacáté minutě hosté, když se trefil do branky brankáře Ĺ pita bek Janíček. Domácí však ve druhém poločase zásluhou záložníka Petržely vyrovnali na konečných 1:1.

Zlín šel do dnešního zápasu s tím, že pokud nevyhraje stane se rekordmanem české ligy v počtu zápasů v řadě za sebou bez výhry na hřišti soupeře.

Jablonec po výhře v prvním jarním kole na hřišti Sparty ztrácejí dech a dostávají se do těžké herní krize, kterou podtrhl dnešní zápas. Již v osmé minutě mohl dostat Smíšek po centru spoluhráče Webera domácí tým do vedneí, ovšem Zlámal jeho střelu vychytal a velmi tak podržel svůj tým. Poté musel být kvůli zranění hlavy vystřídán útočník Bača, jenž utržel zásah v ostrém souboji se stoperem domácího týmu Fukalem. Přesto to na výkonu Zlína znát nebylo, a to i přestože nemohl kvůli karetnímu trestu hrát ani špílmachr Opiela.

V jednadvacáté minutě vypálil ostrou střelu do břevna Žůrek, o dvě minuty později mířil Janíček přesněji a dostal tak hostující tým do vedení. To mohlo poté i narůst, ovšem Činčala nastřelil také břevno. Na konci poločasu se domáci probrali a Baranek s Homolou prověřili Zlámala, Fukal těsně minul z přímého kopu šibenici.

Do druhé půle poslal trenér Rada místo stopera Homoly a útočníka Zehera Petrželu a Nulíčka, ovšem hosté mohli na začátku druhého poločasu svůj náskok zvýšit. Žůrek ovšem po pasu od Vyskočila přestřelil. Hostujícího brankáře Zlámala v následující pasáži ohrozila jen střela z velké vzdálenosti od Loučky.

Hosté i nadále nevstřelili pojišťující branku, přičemž ale měli z brejků příležitosti. Kraus se však netrefil, Činčala pokazil rozjetý útok a tak zasloužený trest. Petržela si počkal u vzdálenější tyče při přímém kopu a střelou pod břevno srovnal. Konec zápasu se odhrával jen z povinnosti, neboť hosté zdržovali jak to jen šlo.

Zlín tak nevyhrál na hřišti soupeře již 35 zápasů v řadě.

Branky: 75. Petržela - 23. Janíček. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Košec. ŽK: Vyskočil, Janíček, Zbožínek, Ĺ vach. Diváci: 3205.

Jablonec: Ĺ pit - Fukal, Homola (46. Petržela), Eliáš, Loučka - Baranek, Kordula, Valenta, Weber (70. Svátek)- Smíšek, Zeher (46. Nulíček). Trenér: Rada.
Zlín: Zlámal - Janíček, Ĺ vach, Zbožínek, Penner - Červenka, Vrtělka, Vyskočil, Lukaštík (90. Dujka) - Žůrek (67. Kraus), Bača (8. Činčala). Trenér: Hoftych.