Zpět na » Synot liga » 1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

Synot liga - 1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

0

19.04. - Brněnští fotbalisté vyhráli nad dalším moravským soupeřem a díky tomu mají už tři výhry za sebou. Po Baníku Ostrava a Sigmě Olomouc porazili také Slovácko. Tentokrát 1:0. Brno se tak opě vrátilo na pátou pozici, Slovácko je stále poslední.

Domácí fotbalisté chtěli prodloužit svou vítěznou sérii. Naopak Slovácko se pokoušelo o teprve druhé vítězství v sezoně. Brněnský kouč Mazura postavil do útoku Wagnera se Zelenkou. Milan Pacanda zůstal na lavičce. Trenér Slovácka důvod ke změnám neměl.

Utkání začalo z obou stran opatrně. Do výraznějších šancí se nemohl dostat ani jeden tým. Přihrávky a kombinace obou týmů byly nepřesné. Hosté ze Slovácka opět hráli na vítězství a znovu se představili v zápase sympaticky.

První vážnější situace se odehrála až v 22. minutě. Domácí kopali roh, hosté po něm nemohli odkopnout míč a nakonec faulovali Střeštíka. Nařízený pokutový kop proměnil Luděk Zelenka a Brno vedlo.

Branka domácí pochopitelně povzbudila a poté už byli v prvním poločase lepším týmem. A v 28. minutě mohli vést o dva góly. Míč po Trousilove hlavičce jen těsně míjel horní tyč. Brno bylo i nadále aktivnější a první půlku už si pohlídalo.

Průměrný fotbal z poločasu prvého se přenesl i do druhé půky. Hosté trochu srovnali hru, ale výraznější šance si týmy nevypracovávaly. Až v poslední čtvrdhodině se mohlo měnit skóre. Nejprve mohl zvýšit vedení domácích Wagner, ale z úhlu trefil jen gólmana Slovácka Drobisze. Pak se za hlavu chytal hostující stoper Ineman. To nevyužil obrovské příležitosti, když sám před domácím brankářem pouze přestřelil bránu a zahodil tak největší šancí hostů v zápase.

Brno si už nakonec vedení pohlídalo a Slovácko porazilo 1:0.

1. FC Brno - 1. FC Slovácko 1:0 (1:0)

B: 22. Zelenka (pen.)

Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - Pavlík, Holek, Polách, Střeštík (90.Okleštěk) - Zelenka (66.Pacanda), Wagner (76.Vrána)

Slovácko: Drobisz - Kubáň, Ineman, Ĺ uškavčevič, Lysoněk - Mareš, Němčický (76.Ĺ imáček), Görner, Ĺ turma (66.Racko) - Ivana, Brožík (62.Kaspřák)

Rozhodčí: Jílek - Tulinger, Košec

Diváci: 5 450