Zpět na » Synot liga » České Budějovice - Sparta Praha 2:0 (0:0)

Synot liga - České Budějovice - Sparta Praha 2:0 (0:0)

0

19.04. - Fotbalisté Dynama zvítězili díky dvěma brankám v druhém poločase nad Spartou 2:0, bylo to pro ně první jarní vítězství před domácím publikem. Naopak svěřenci trenéra Bílka na jaře již potřetí prohráli.

Do utkání vstoupili aktivněji hosté z Prahy, gólovou šanci měl po deseti minutách hry Kolář, ale po rohovém kopu nejprve nastřelil Homoláče a z dorážky se mezi tři tyče netrefil. Po půl hodině hry se do šancí dostali i domácí, ale pokusy Mrkvičky i Táborského skončily vedle Blažkovy branky. Těsně před koncem prvního poločasu mohl skórovat Matušovič, ale zblízka nedal, podobně skončila i šance Mrkvičky na druhé straně.

Do druhého dějství vstoupili opět lépe hosté, ale z branky se radovali domácí. Po hodině hry napřáhl z hranice šestnáctky Černý a na jeho pokus byl Blažek krátký. Další branka přišla deset minut před koncem utkání. Černý přetáhl svůj balon na druhou stranu, kde byl exsparťan Poborský a ten tvrdou ranou překonal Blažka.

České Budějovice - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky: 57. Černý, 80. Poborský

České Budějovice: Křížek - Plocek, Horejš, Homoláč, Kladrubský - Poborský, Volešák, Žižka, Černý - Mrkvička (88. Peroutka), Táborský (74. Hrbáč)
Sparta: Blažek - Pospěch, Řepka, Kadlec, Mareš - Kolář (58. Ančic), Kisel, Hušek (66. Jun), Matušovič - Došek, Kulič (87. Rezek)