Zpět na » Synot liga » Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

Synot liga - Slavia Praha - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)

0

18.04. - Lídtr ligy Slavia dnes v generálce na derby se Spartou prohrála na Strahově s Plzní 0:1.

Slavia prohrála po šestnácti zápasech v řadě bez prohry, Plzeň po domácí prohře s Baníkem Ostrava si napravila reputaci a vyhrála nad nad lídrem ligy.

Ăšvod zápasu patřil hostům, kteří se i dostali zaslouženě do vedení. Poté se však domácí tým probral a před slušnou návštěvou začal hosty tlačit k bráně brankáře Daňka. Ten však všechny pokusy domácích střelců vychytal.

Již v sedmé minutě se Plzeň mohla dočkat úvodní branky, míč po střele Ĺ ímy mířil do brány Kozáčika jenž nahradil na poslední chvíli Michala Vorla, jehož postihla nevolnost. Na poslední chvíli však zachránil Slavii od inkasované branky Urbánek, jenž odkopl míč z brankové čáry. Nedlouho poté se hosté dostali do další vyložené šance, ovšem Marek Jarolím, bratranec kapitána Slavie Lukáše Jarolíma a synovec trenéra Slavie Karla Jarolíma, však po brejku vystřelil pouze do správně postaveného Kozáčika. Ten se zapotil i po půl hodině hry, když jeho pozornost znovu vyzkoušel plzeňský Jarolím skákavou nepříjemnou střelou, která však nakonec zamířila těsně vedle tyče.

Do první vážnější šance se dostal domácí tým až ve třiatřicáté minutě zásluhou Hrdličky, jenž ideálně odcentroval. Krajčík si na jeho centr nabíhal a chtěl hlavičkovat, na poslední chvíli však plzeňský obránce Smola odvrátil míč do bezpečí na rohový kop.

V 39. minutě vstřelila Plzeň zaslouženě branku když se středopolař Rada prodribloval s míčem až do pokutového území a nahrál Ĺ ímovi, jenž prostřelil brankáře Kozáčika. To vyvolalo na domácí lavičce pozdvižení a trenér Jarolím poslal na plac místo Aleše Urbánka útočníka Lubomíra Reitera, který se tak dočkal v soutěžním zápase premiéry v dresu Slavie v níž je na hostování z Artmedie Bratislava.

V samotném závěru první půle mohl vyrovnat Stanislav Vlček, ovšem křížnou střelou minul o centimetry pravou tyč Daňkovi brány.

Dvě minuty po poločasové přestávce zachránil Daněk Plzeň, když vystihl střelu Hrdličky ze střední vzdálenosti. Ten se poté dostal znovu k míči a vystřelil do tyče.

Na další pořádnou šanci si poté museli diváci počkat až do šedesáté minuty, kdy Vlček trefil z úhlu tyč prázdné brány. Nedlouho poté Vlčkovi na poslední chvíli sebral od nohou míč brankář Plzně když šli slávisté do přečíslení. Vzápětí mohla naopak vedení pojistit Plzeň, ovšem brakář Kozáčik tváří v tvář Krbečkovi vyrazil míč. Zasahovat musel i v 68. minutě, kdy chytil pro změnu gólovou šanci Ĺ ímovi.
Krajčíkův centr z přímého kopu odvrátil Müller, který před plzeňskou brankou vyskočil ze všech nejvýš.

V závěru zápasu se Slavia snažila i nadále a přitlačila Plzeň k jejímu vápnu, ovšem vytěžila z toho pouze dvě vážnější šance. První přišla pět minut před koncem druhé půle, když Hubáček z dálky vystřelil jedovatou střelu. Tu však nakonec brankář Daněk s problémy vyrazil na rohový kop. Vzápětí po rohovém kopu ležel Daněk na zemi, u vzdálenější tyče zakončoval Suchý, na poslední chvíli mu však míč zblokoval jeden z hráčů Plzně.

Branka: 39. Ĺ íma. Rozhodčí: Racek - Pokorný, Teuber. ŽK: Krajčík, L. Jarolím, Hrdlička - Ĺ íma, Trapp, Procházka, Psohlavec. Diváci: 6866.

Slavia Praha: Kozáčik - Hubáček, Suchý, Aračič, Urbánek (41. Reiter) - Krajčík, L. Jarolím, Hrdlička, Costa (57. Necid), Ĺ vento - Vlček (72. Kalivoda). Trenér: K. Jarolím.

Plzeň: Daněk - Procházka, Müller, Zakopal, Smola - Malár (58. Krbeček), Rada, Trapp, M. Jarolím (87. Borek), Ĺ íma - Fillo (90. Psohlavec). Trenér: Levý.