Zpět na » Synot liga » 22. kolo se rozhodčím moc nepovedlo

Synot liga - 22. kolo se rozhodčím moc nepovedlo

0

16.04. - 22. kolo se rozhodčím nezapíše jako povedené. Hned dva si připsali pětku. Nejvyšší známka byla sedmička a to jen ve dvou případech.

Mnoho emocí vyvolal duel Příbram – Zlín. Hosté byli hodně rozzlobení po utkání na hlavního rozhodčího duelu Michala Patáka. Paták nařídil v poslední minutě za stavu 0:1 přísnou penaltu, kdy míč škrtl o ruku Opiely. Zlín si pak ještě stěžoval na tendenční řízení utkání ve prospěch domácích, Příbram totiž kopala mnoho standardních situací po minimálně sporných zákrocích. Delegát zápasu a zároveň předseda pravidlové komise Jiří Kureš ohodnotil jeho výkon nízkou známkou pět.

Paták letos odřídil v 1. Gambrinus lize čtyři zápasy. Z nich dostal dvě pětky a dvě šestky. Tedy ani jednu sedmičku, která značí, že rozhodčí svůj zápas bez problémů zvládl. Komise rozhodčích bude zasedat v pátek a určitě bude projednávat Patákův výkon. Může se stát, že si už na jaře v lize nezapíská. Podobně už dopadl na podzim Jaroslav Moudrý.

Pětku obdržel také Tomáš Adámek. Svůj duel Slovácko – Slavia zvládl, ale na konci měl prvního poločasu měl po druhé žluté kartě vyloučit Aleše Urbánka, který nesportovně hodil míč na protihráče. To je tedy hrubá chyba po níž následuje nemilosrdně pětka. Vyloučení Dosoudila bylo v souladu s pravidly.

Jen dva rozhodčí dostali sedmičku. Svoji dobrou jarní formu potvrdil Jan Jílek. Druhou sedmičku dostal Libor Kovařík. Zbývající tři sudí, kteří pískali o víkendu si připsali šestky, což značí zvládnutí utkání s mírnými problémy.

Hodnocení rozhodčích 22. kolo:
Kovařík - 7 - Most - Liberec (delegát Svoboda)
Adámek - 5 - Slovácko - Slavia (delegát Bajer)
Makovička - 6 - Sparta - Teplice (delegát Stiegler)
Racek - 6 - Kladno - Mladá Boleslav (delegát Chytil V.)
Příhoda - 6 - Brno - Olomouc (delegát Noháč)
Paták - 5 - Příbram - Zlín (delegát Kureš)
Jílek - 7 - Plzeň - Ostrava (delegát Veltruský J.)
Franěk - 6 - Jablonec - České Budějovice (delegát Maurer)

Delegátská stupnice známek: 10 - excelentní, výjimečný výkon, 9 - výborný, 8 - velmi dobrý, 7 - dobrý, 6 - průměrný, 5 - uspokojivý, 4 - neuspokojivý, 3 - špatný, 2 - velmi špatný, 1 - mimořádně špatný