Zpět na » Synot liga » Ústí nad Labem - Žižkov 2:2 (1:1)

Synot liga - Ústí nad Labem - Žižkov 2:2 (1:1)

0

16.04. - Žižkov dokázal vydřít bod až v poslední minutě zápasu díky Petru Ĺ vancarovi. V tu dobu už hráli hosté bez vyloučeného Kušníra

V úvodu utkání aktivnější Žižkov, ale do prvního ohrožení branky se dostali domácí. Tvrdou střelu Sedláka z přímého kopu kryl Bartalský. O dvě minuty později to zkoušel z pravé strany při standardní situaci Gula, ale jeho pokus vytáhl domácí gólman na roh. V šestnácté minutě potom nechala volný prostor obrana Kušnírovi a ten zamířil přesně k tyči. Vedení našeho týmu však netrvalo dlouho, po chybě Jambora šli domácí zahrávat rohový kop a Dvořák zařídil hlavou vyrovnání.

Devět minut po přestávce mohl vstřelit Kušnír i druhý gól, ale z pěti metrů brankáře neprostřelil. Kolem 60. minuty si Ăšstí zásluhou našich chyb vytvořilo určitý tlak, který vyvrcholil druhou brankou. Domácí měli v posledních dvaceti minutách ještě několik vyložených příležitostí, když zahodili i akci při níž šla dvojice hráčů sama na Bartalského. Žižkov hrál přes dvacet minut bez vyloučeného Kušníra, který byl vyloučen po hrubé zákroku bez dalšího napomínání. Přesto hosté dokázali díky důrazu Ĺ vancary v poslední minutě vyrovnat. Ăšstí mohlo zápas rozhodnou již dříve, ale Žižkov podržel brankář Bartalský. Oba týmy se tak musejí spokojit s bodem.

Výhra by posunula Ăšstí někam do klidného středu druholigové tabulky. Momentálně je sice Ăšstí desátě, ale před sestupovou patnáctou pozicí má náskok pouhých třech bodů. Pro je vzhledem k průběhu zápasu bod pro domácí ztráta.

I přes remízu se Žižkov v pohodě udrží na prvním místě. Na třetí Jihlavu mají pořád luxusní náskok pěti bodů.

Ăšstí nad Labem - Žižkov 2:2 (1:1)
Góly: 16. Kušnír 0:1, 23. Dvořák 1:1, 62. Vondrášek 2:1, 90+2. Ĺ vancara 2:2. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Teuber.
ŽK: Martykán, Fousek, Hruška, Džuban, Zoubele - Kučera, Ĺ ťastný. ČK: 69. Kušnír. Diváků: 865.
Ăšstí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Džuban, Palša, Petřík (81. Stárek) - Vondrášek (90. Mašanský), Martykán, Karlík, Hruška (85. Zoubele) - Fousek, Sedlák
Žižkov: Bartalský - Kučera, Labant, Ĺ ťastný, Jambor (74. Demjan) - Kušnír, Král, Guľa, Novotný - Ĺ vancara, Kalod (46. Procházka)