Zpět na » Synot liga » Bohemians 1905 - Blšany 1:1 (0:0)

Synot liga - Bohemians 1905 - Blšany 1:1 (0:0)

0

16.04. - Bohemians 1905 si připsali na jaře svou první ztrátu, když doma překvapivě remizovali s Blšany. Do Ďolíčku opět dorazila vynikající návštěva, tentokrát to bylo na druhou ligu rekordních 8115 diváků.

Blšany se na svého soupeře dobře připravili, a tak z úvodního náporu nic nebylo. Přesto byli domácí fotbalovější, ale hosté je do šancí nepouštěli. V první půli se hrálo poměrně tvrdě, to odnesli někteří hráči, Michal Pávek musel po první půli dokonce odstoupit. Poločas tak skončil bez branek.

Bohemka vstoupila do druhé půle podobně, jak tomu bylo v minulých domácích zápasech od začátku. Velkým náporem a gólem. Ve 49. minutě Slezák dostal na pravé straně přesný pas od Bartka a po zemi odcentroval. Do vápna si naběhli oba útočníci, exslávista Bálek ještě nezakončil, Pavel Hašek na zadní tyči však už bezmocného Svobodu prostřelil. Klokani vedli 1:0 a mohli i víc. Tři minuty po vedoucím gólu prošel přes celou šířku hřiště Bálek, přistrčil Bartkovi, který byl ve vápně úplně sám před gólmanem, ale překopl. Jak se ukázalo, byl to jeden z rozhodujících momentů zápasu.

Klokanům se nedařilo v útoku, trápil se Matůš, ofenzivní smršť se tentokrát nekonala. Blšany se postupně dostávaly stále více na polovinu domácích a zahrávaly stále více standardních situací. Novotného hlavičku ještě excelentně chytil Sňozík, vynikající výkon podtrhl gólman Bohemians ještě vyběhnutím proti další šanci žlutých. Pasivita Bohemians byla nakonec potrestána devět minut před koncem. Rohový kop Jediňáka prošel až k Rosovi a ten ze sedmi metrů umístil míč přímo k tyči. Ale nakonec mohly tři body zůstat ve Vršovicích. V 84. minutě Klokani byli několik milimetrů od vstřelení vedoucí branky. Slezák se prokličkoval do pokutového území, z pravé strany prudce vystřelil, míč prošel přes celé malé vápno a Hašek ho ve skluzu jen lehce minul.
Klokani poprvé na jaře nevyhráli, ale přesto zůstávají ve hře o postup. Na druhý tým tabulky HFK Olomouc ztrácí pořád tři body.

Blšany se naopak díky remíze odpoutali ze sestupových míst. Nyní jim patří čtrnáctá příčka, ale spodek tabulky je hodně vyrovnaný a po dalším kole může být jejich situace úplně jiná.

Bohemians 1905 - Blšany 1:1 (0:0)

Góly: 49. P. Hašek 1:0, 82. Rosa 1:1. Rozhodčí: Jech - Lhoták, Novák.
ŽK: Matůš - Bogdanov, Pilař, Rosa. Diváků: 8115.
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Pávek (46. Ĺ koda), Lukáš, Rychlík - Bartek, Adam, Slezák, P. Hašek - Bálek (68. Kulvajt), Matůš (78. Růžička)
Blšany: Svoboda - Zachariáš, Jamrich, Novotný, Rosa - Bogdanov, Pilař, Jedinák, Rosendo (67. Da Silva) - Kožíšek, Smejkal